Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > Türkiyede Yabancı Dil Eğitimi
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  İleri>>  Son>>
CEVAP YAZ
pentagram17

Üyelik Derecesi:
  


Güncel bölümümüz belli bir süreliğine kapatılmış ve üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı mesajlardan arındırılarak tekrar açılmıştır.

Nezaketinizi koruyarak fikirlerinizi belirtmeniz, karşı tarafa saygı için değil, karşı tarafında size aynı üslubu göstererek saygı göstermesi için gereklidir. Bu nedenle Türkiye şartlarının sizi olmak zorunda bıraktığı fanatik tutumdan kurtulmanızın, kendi fikrinizi topluma daha iyi anlatmak ve yaymak için şart olduğunu hatırlayınız.

Empati kurarak, öncelikle sizin sevdiğiniz saydığınız kişi, görüş ya da düşüncelere nasıl davranılmasını istiyorsanız bunu karşı fikir yada kişilere uygulamalarınızla gösteriniz; örnek olunuz. Örneğiniz karşı taraf için uygulamaya dönüştürülecektir.

Bu açıklamalarımızın aksinde davranış gösteren üyelerimiz mesajlarının silinmesinden rahatsız olmayacaklarını da göstermiş sayılırlar. Eğer herkesin okuması gerektiğini düşündüğünüz bir yazı yazıyorsanız o yazının forumlarımızda sonsuza  kadar muhafaza edilmesini istiyorsanız açıklamalarımızı dikkate alınız.

Bu açıklamalarımıza uymayan üyelerimize ise aynı üslupla cevap vermek yerine nezaketle, üyelik sözleşmesi ve forum kurallarımıza aykırı davranışlar sergilediğini bildirmekle yetindikten sonra "bu mesaj rahatsız edici" linkine tıklayarak üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı olduğuna inandığınız mesajları bize bildiriniz.

Anatolianrock.com Ekibi
 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Ekim 2007 6:23 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
cennetebilet

Üyelik Derecesi:
  


yabancı dil eğitiminin düzelmesi ve faydalı olabılmesı ıcın bence önce öğrenmemız gereken dil in yabancı bir dil oldugunu idrak etmemız lazım..yanı türkçe mizi unutmadan şuanki oluşan düzen gereği ingilizce nın bılınmesı gereklı bır dıl oldugu..hoş v yerıne w k yerıne q yazanları gördukten sonra ınsan ıngılızceden bıle ısınamadan soğuyabılıyor

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 10:48 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
paintedblack

Üyelik Derecesi:
  


ilkokuldan sonra hazırlık okudum.. anadolu lisesinde olduğum için ortaokul lise boyunca da ingilizce gördüm.. hatta ortaokulda fen ve matematik derslerimizi bile ingilizce aldık:s yetmedi üniye geldim yine hazırlık okudum.. şimdi 3. sınıftayım ve hala ingilizce görüyorum.. peki ingilizce konuşabiliyomuyum? tabiki hayır.. üstelik sadece ben değil aynen benim gibi ingilizce dersleri alan arkadaşlarımda konuşamıyo.. sınavlarda ingilizcesi iyi olan bikaç arkadaştan kopya çekerek geçiyoruz.. demekki neymiş? ilkokuldan itibaren görsekte bi değişiklik olmıcakmış:) demekki ingilizce öğretmeye ve öğrenmeye çalışırken bişeyleri yanlış yapıyoruz.. yoksa bikaç ay bile yeterli olabilir ingilizce öğrenmek için..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 10:44 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
zhrr

Üyelik Derecesi:
  


ilkokulda verilen yabancı dil eğitimde hiç bi fayda göremedim zaten türkiyede ne düzgünkii

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 10:33 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
AnTiKoLpA

Üyelik Derecesi:
  


hangi eğitim doğru ki yabancı dil eğitimi doğru olsun..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 5:13 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
se_mp_at_ik

Üyelik Derecesi:
  


üniversite okuyorum ama hala buradaki hocalar  konuşmayı sökememiş bize ne  bilgi verecek söyleyin

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 2:39 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
simyona

Üyelik Derecesi:
  


Arkadaşlar zaten bundan 10 yıl sonra türkçe diye birşey kalmayacak lütfen bu konuda duyarlı olun.Neden hiçkimse yazdıklarına özen göstermiyor.Günümüz edebiyat öğretmenleri bile bence türkçeyi yeterince öğrenemiyor.Herkese Oktay Sinanoğlunun Bye Bye Türkçe adlı kitabını okumasını öneririm.Durumun ciddiyetini anlarlar belki o zaman.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 1:41 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
mahsebeciii

Üyelik Derecesi:
  


emperyalizim düşmanı olan arkadaşlarımızı burda göremedigime üzülüyorum Osmanlıya sömürgeci diyen arkadaşları burda göremediğime üzülüyorum niçin dil emperyalizmine karşı çıkmıyorsunuz niçin bu sömürgecilige karşı çıkmıyorsunuz çocuklarımız on yaşına girmeden daha kendi ana dilini konuşamadan önce kelime dagarcığını geliştirmeden gidip ona ingilizce ögretilmesine neden ses çıkarmıyorsunuz

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 12:08 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
cerenj

Üyelik Derecesi:
  


Turkiyede verilen dil egitimi cok zayif ve yetersiz. Dil benim alanimda o yuzden bu kadar kesin ve net konusabiliyorum ben ingilizceyi yurt disina cikinca ogrendim ve uzmanlastim sanirim Turkiye’de istesemde olmazdi. Burda aslinda Turkiyede ki yabanci dil ogretmenlerini suclamak istemiyorum ama onlar napsin eleman bir yabanci dili kendi memleketinde ogrenmeye calisiyor halbuki bir dili ogrenmek icin o dilin ulkesinde olmak lazim boylece dil daha iyi ogreniliyor. Sahsen ben oyle ogrendim ve ogretmenlik okuyorum zaten. Turkiyeye donunce birtakim seyleri degistircem.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ekim 2007 7:05 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Lexicon

Üyelik Derecesi:
  


ingilizce onemlı tabı olmassa olmaz.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 1 Ekim 2007 12:37 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  İleri>>  Son>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com