Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sağlık > Toplumda Kadın Cinselliği!
 <<Geri  1   2   3   4
CEVAP YAZ
AnTiQa

Üyelik Derecesi:
  


İslam’a bir burda çamur atmadığınız kalmıştır tebrik ederim..

İslam gelmeden önce arabistanda  insanlar kızları zina yapacaklar kötü yola sapacaklar diyerekten canlı canlı mezara gömüyorlardı..

İslam geldi ve KADINLAR ANALARIMIZ BİZİM CENNETE AÇILAN KAPILARIMIZDIR..
diyerek ve CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR. diyerek İslam’da kadına verilen önemi en güzel şekilde göstermiştir..

Bunun üstüne ne denirki..

Ama denir denir herzamna dicek bireyler bulursunuz..

Kesin ben anlamıyorumdur gerçi sizler herzaman en iyiisini bilirsiniz :( ögreneceğim ama asla sizler gibi olmıyacağım..

Erkek 4 kadınla evleniyor kısmında cevap vereyim öncelikle bu konuları İslam dinini okumadan yorum yapanlara gerçekden cok kızıyorum..

Araştır nasıl geçiyor İslamda 4 eş..

Eskiden kadınları savaşlarda eşlerini kaybettikleri için ve o zamanlar bagkur SSk vsvs sosyal hizmetler olmadığı için dul ve çaresiz kadınları başı bolş bırakmayın onları durumları iyi olan erkekler kötü niyet beslemededen evinize alın karınlarını doyurun ve gözetin diyerek açıklamışdır..

Anlamak için arif olmak gerekmez..

Sadece açıp birkaç sayfa okuyun arkadaşlar..

Körü körüne  kulakdan dolma bilgilerle İslam a muhalefet olmayın..


ayrıca cinsellik kadın olsun erkek olsun göz önünde yaşanılacak birsey degildir bu sekilde yansıtmayında..
Etik denen sey heryerde aynıdır ahlak değişmez..

Saygılarımla..

(AnTiQa tarafından 4 Ekim 2007 12:39 ÖÖ tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 4 Ekim 2007 12:33 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
devrimci38

Üyelik Derecesi:
  


kadın cinselliğinin ayıp olarak görülmesinin en önemli nedenlerinden biri islam kültürünün toplumuzda kalıplaşmasıdır.islamca bir erkeğin birden fazla kadınla evlenebiliyor.buda toplumda kadını ikinci sınıfa atmak gibi saçma birşey oluyor.
bu baskılar altında yetişen kadınlarda cinsellik konusunda yeterince bilgiye ve deneyime sahip olmadığı için bir nevi yatakta erkeğin kölesi oluyor.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 4 Ekim 2007 12:25 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
tuana_tirej

Üyelik Derecesi:
  


Cinsellik, cinsel ayrıma tabi tutulduğunda erkeklere atfedilen bir yaşam zevki gibi sunulurken kadınlar söz konusu olduğunda türün devamı için kadının erkeğine hizmeti ya da armağanı olarak algılanmakta. Oysa hepimiz biliyoruz ki, günümüzde hiçbir kadın sevişirken yepyeni bir nesil inşa etmekte olduğunu düşünmüyor.

Cinsellikten zevk almaya çalışırken aldığı zevki erkeğine hissettirmemek zorunda kalan kadının erkeğe göre cinselliğe daha az istekli olduğuna dair toplumsal yargılar / yanılgılar oluşabiliyor.

Kadının seks hayatı hakkında karanlık noktaların varolmasının temelinde, erkek egemen bir dünyada yaşanılmasının çok büyük etkisi var. Erkekler, cinselliği kadınla yaşasalar bile, yatak odası konuşmalarını partnerleriyle yapmak yerine erkek arkadaşlarıyla yapmayı tercih ediyor. Bu durumda da konuşulanlar kadının cinsel dünyası ve hissettikleri değil, kendi deneyimleri oluyor. Cinsellik konuşulmadan sadece deneme yanılma yöntemiyle öğrenilmeye çalışıldığı için, farklı partnerlerle yaşanan cinsel deneyimler cinsellik hakkında çok fazla şey bilmeye eşdeğer sayılıyor.

Cinsellikten zevk alanlar fahişedir!

Kadının cinselliği yaşamasının ayıp karşılanması gelişmiş ya da az gelişmiş tüm toplumlarda zaman içinde görülmüştür. Kimi toplumlar kadının zevk almasını engellemek için klitorisi alarak kadını sünnet etmeyi gelenek haline getirirken, kimi toplumlarda da kadının seks sırasında ses çıkarması onun bir fahişe gibi taşlanarak ölmesine gerekçe sayılabiliyordu.

Evlilik öncesi ilişkinin ayıp sayıldığı kadınlara, evlendikten sonra anne olma vasfı yüklenerek, kadının hiçbir zaman kadın olma duygusunu yaşamaması sağlanıyor. Böylece erkek, aynı zamanda çocuklarının annesi olan kadının kendine hizmet amaçlı yaşadığı cinsellikle yetinememesini aldatma eylemine bir kılıf olarak gösterebiliyor.

Kadının ne hissettiğinin, cinsel yaşamını nasıl kurguladığının ve zevk alma noktalarının toplumda yalnızca pornografik amaçlara hizmet ettiği zaman konuşuluyor olması, dünya üzerindeki milyarlarca kadının kapalı bir kutu gibi yaşamasına neden oluyor. Oysa ki, kadınlar da en az erkekler kadar karşı cinsten tahrik oluyor, cinselliği seviyor ve bundan zevk alıyor.

Nermin oral.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 3 Ekim 2007 11:53 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 <<Geri  1   2   3   4
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com