Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > Şüpheli bir mühendis kaybı daha!
 
CEVAP YAZ
chev_11

Üyelik Derecesi:
  


_AVA_ ’nın belirttiği makine mühendisinin çantasında ki tank projesi de kayıplara karışıyor.Arabası incelendiğinde çantanın alınmadığı,sadece içinde ki dosyanın çalındığı gözüküyor.En ufak bir parmak izide yok çantada.İşin tuhaf yanı ise genç mühendisin boğazı kesiliyor ve arabada en ufak bir kan izine rastlanmıyor.Yani cinayetin o kadar deneyimli ve en ufak bir şüphe bırakmıyacak kadar ince işlenmesi bu tür cinayetlerin altında defalarca Mossadın parmağı olduğunu gösteriyor.Aselsanla sıkı bir ilişki kuran mossad bu işin peşini cinayetler olmadan bir kaç ay önce planlamış gözüküyor zaten.Genç mühendisin ailesine gönderdiği son mektubunda mühendisin IP numarısından değil farklı bir noktadan fakat nerden ve nasıl yazıldığı bilinmyen bir frekanstan yapıldığı anlaşıldı.Bu teknolojik sistemi dünyada gerçekleştiren tek kuruluş ise MOSSAD olabileceiği öngürülüyor.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 20 Haziran 2008 5:24 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_AVA_

Üyelik Derecesi:
  


tai ve benzeri kuruluşlardaki mühendis ölümleri benim de aklımı karıştırıyor. bu konu üzerine söylenen o kadar çok şey var ki. ama kesin olan şu ki, bu ölümlerin arkasında pis kokak bişeyler var. intihar olabileceğine ve olsa bile bu kadar tesadüf olabileceğine inanmıyorum.


alıntı*:

Tarih: 7 Ağustos 2006
Yer: Pursaklar-Ayancık Yolu(Ankara)
Aselsan’da çok önemli projelere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi Hüseyin Başbilen bir aracın içinde ölü bulunuyor. ODTÜ mezunu mühendisin sol el bileğinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar etmiştir"deniliyor.


Tarih: 16 Ocak 2006
Yer: Gölbaşı(Ankara)
Aselsan’da çalışan ODTÜ  Ocak mezunu elektrik mühendisi 30 yaşındaki Ali Ünsem Ünal aracının içinde tabancayla intihar ediyor.3 yıldır Aselsan’da çalışan mühendis ölüyor. Ve sonuncusu. ikinci ölümden tam on gün sonra.

Tarih: 26 Ocak 2007
Yer: Batıkent(Ankara)
26 yaşındaki ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar ediyor. 2 yıldır ASELSAN’da görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken, 7. kattaki evinin pencerisinden atlıyor. Genç mühendis ölüyor. Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalıştığı ve bu nedenle psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Bir de intihar notu bırakmış: "Artık dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans tezimle ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum. intiharımdan kimse sorumlu değil. Ailemin üzülmesini istemiyorum."

bunlar sadece birkaçı.

tai’deki ölümler hakkında:
http://www.haberx.com/n/1116274/aselsandan-sonra-tai-de-mercek.htm

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 20 Haziran 2008 5:06 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
devrimci38

Üyelik Derecesi:
  


Havelsan’da çalışan Aycan Okan isimli mühendisten dört gündür haber alınamıyor. Okan’ın ailesi endişeli.

Son altı ayda 4 ölümün yaşandığı TAI ile benzer projeler üreten Havelsan’da görev yapan bir mühendisten de dört gündür haber alınamıyor. Aselsan’la birlikte Türk savunma sanayiinin en önemli kuruluşu olan Havelsan’da mühendis olarak çalışan Aycan Okan’ın (32) teyzesi Sevin Mörel, Kavaklıdere Karakol Amirliği’ne başvurarak, yeğeninin üç gündür evine ve iş yerine gitmediğini, hayatından endişe ettiğini bildirdi. Aycan Okan’ın anne ve babasının hayatta olmadığını, kendisiyle kaldığını kaydeden Sevin Mörel, yeğenin nişanlısıyla problemleri olduğunu ve yaklaşık 100 bin YTL borcu bulunduğunu söyledi. Mörel, yeğenin son zamanlarda ’psikolojik sorunlar yaşadığını’ da ifade ederek, kendisiyle telefon bağlantısı kuramadıklarını da belirtti.

MİT PEŞİNE DÜŞTÜ

Olayı haber alan MİT’in de dün itibariyle harekete geçtiği ve Emniyet’e tahkikatın çok gizli yürütülmesi tavsiyesinde bulunduğu öğrenildi. MİT görevlilerinin dün Havelsan’a gittikleri ve Aycan Okan’la ilgili bilgi aldıkları bildirildi. Okan’ın üzerinde çalıştığı projelerin MİT tarafından incelemeye alındığı ödrenildi.

DOSYALAR BİRLEŞTİRİLSİN

Daha önce Aselsan ve Tübitak’ta meydana gelen şüpheli ölümlerin şimdi TAI’de tekrarlanması ve Havelsan’lı bir mühendisin birden bire ortadan kaybolması, 2004 yılından bu yana bu dört kurumda yaşananların tümünün aynı dosyada araştırılmasını gündeme getirdi.

YOLLARI KESİŞTİ Mİ?

TAI’de son 6 ayda yaşanan 4 ölümü aydınlatmak için Savcılığın soruşturma başlatması üzerine, ASELSAN’daki ve TÜBİTAK’taki kurbanların avukatları, MİT’e, seri mühendis ölümlerini incelemesi çağrısında bulundular. Avukatlar ASELSAN, TÜBİTAK ve TAI çalışanlarının şüpheli ölümlerinin aynı dosyada araştırılması gerektiğini ve ölüm şekillerinden çok, bu kişilerin yollarının kesiştiği projeler üzerinde durulması gerektiğini belirtiyorlar.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 20 Haziran 2008 3:24 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com