Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > Siz Hangi Turistik Mekanları Gezdiniz ?
 1   2   3  İleri>>
CEVAP YAZ
karamsar4251

Üyelik Derecesi:
  


ver elini van dan  istanbula istanbuldan koya ya adim adim köy köy cennetin bahcesinde geziyorduz
yahyali  cennet cehenem ölü deniz  kapadokya  ürgüp  kiz kulesi   kizil irmak
Mevlana türbesi
ince su

yazmayla da anlatmyalda yaşamaya da ömür yetmez

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Nisan 2008 10:29 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
OnunVedasI

Üyelik Derecesi:
  


ürgüp göreme harikaaaaa

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Nisan 2008 9:57 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
l_love_dss

Üyelik Derecesi:
  


en son çanakkaleye gittim ve herkesin gitmesi gereken müthiş bir yer bence tarihi açıdan..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Aralık 2007 10:16 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
StummScream

Üyelik Derecesi:
  


En çok Çanakkale ve Nevşehir’i gezdim.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Kasım 2007 4:21 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
kirmizigitar

Üyelik Derecesi:
  


çanakkale den itibaren bütün ege-akdeniz kıyılarını karış karış gezdim hngi birini yazayım ki şimdi. bir tek kağadokya ve karadeniz kaldı görmediğim oralarada ilk fırsatta gideceğim:D

ancak arkadaşlar kimsenin pek bilmediği trakta bölgesinde kırklareli-demirköy de şehrin yaklaşık 20 km dışında dupnisa mağrası diye bir mağara var,gitmemiş,görmemiş ve gidip görecek ilginç bir yer arayan doğaya aşık birileri varsa gitmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

ormanın içinde yeşilin her tonunu görebiliyorsunuz,taşının toprağının rengi bile bir başka güzel. ağaçların arasından buz gibi dupduru bir su akıyor. suyu takip ediyorsunuz.siz ilerledikte taşlar mükemmel bir şekil alırken nedenini anlamadığınız bir serinlik çarpıyor bedeninize. ilerledikçe ağustos ayında bile titreyecek kadar çok üşüdüğünüzü fark ediyordunuz. önce karşınıza kayalıkların oluşturduğu tamamen doğal,devasa boyuttaki bir kemer çıkıyor. kemerin iki yanında ağaçlar ve ortasından sular akıyor. kemeri geçip biraz daha yürüdükten sonra mağara karşınıza çıkıyor. (bakmayın böyle anlattığıma,yürüme mesafesi 5 dk bile değil)

bu mağara 2km uzunluğunda,bir kısmı ıslak bir kısmı kuru mağara olarak geçiyor kayıtlara. siz mağaranın ıslak bölmünden başlıyorsunuz gezmeye. içerisi tamamen su olduğu için köprülerde yürüyorsunuz. aklınızın alamayacağı kadar büyük ve geniş içerisi. epey ilerledikten sonra yukarıya doğru merdivenler çıkıyor. bu merdivenler sayesinde dağın içine kadar girip gezebiliyorsunuz. bazı yerlerde mesafe iyice daralıyor,eğilerek kıvrılarak geçmek zorunda kalıyorsunuz,buralarda girişteki titretici soğuğun normal sıcaklığı aldığını fark ediyorsunuz mağaranın şu an sadece 500 m ziyarete açık.

görevlilere diğer 1.5 km bölümün ne zaman açılacağını sorduğumda ıslak diye tabir edilen bölümün  bazı kısımlarında suyun tamamen içinden geçmek gerekebildiğini ve vazı yerlerde ise geçiş mesafesi bir insanın sürünerek geçmesini bile zorlayacak kadar dar olduğunu, bu doğal güzelliğe zarar vermeden geçiş mesafelerinin nasıl genişletilebileceği ve tamamen su olan bölgeler için en güvenli fanusların nasıl yapılacağı ile çalışmalarının devam ettiğini ancak yapılıp yapılmayacağı ile kesin bir bilginin henüz olmadığını,hala mağara içinde keşvedilememiş uzantılar olabileceğini ve bunlarla ilgili çalışmalar yapıldığını söylemişti.

ancak emin olun 500m gezerken bile feci halde yoruluyor ve muazzam güzelliklere şahüt oluyorsunuz.

efes,side,asos,pamukkale,manavgat,düden,damlataş... daha aklıma gelmeyen tonla güzel yer gördüm. ama inanın bu mağara kadar beni etkilemediler...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Kasım 2007 4:02 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
nehirdeniz

Üyelik Derecesi:
  


Güncel bölümümüz belli bir süreliğine kapatılmış ve üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı mesajlardan arındırılarak tekrar açılmıştır.

Nezaketinizi koruyarak fikirlerinizi belirtmeniz, karşı tarafa saygı için değil, karşı tarafında size aynı üslubu göstererek saygı göstermesi için gereklidir. Bu nedenle Türkiye şartlarının sizi olmak zorunda bıraktığı fanatik tutumdan kurtulmanızın, kendi fikrinizi topluma daha iyi anlatmak ve yaymak için şart olduğunu hatırlayınız.

Empati kurarak, öncelikle sizin sevdiğiniz saydığınız kişi, görüş ya da düşüncelere nasıl davranılmasını istiyorsanız bunu karşı fikir yada kişilere uygulamalarınızla gösteriniz; örnek olunuz. Örneğiniz karşı taraf için uygulamaya dönüştürülecektir.

Bu açıklamalarımızın aksinde davranış gösteren üyelerimiz mesajlarının silinmesinden rahatsız olmayacaklarını da göstermiş sayılırlar. Eğer herkesin okuması gerektiğini düşündüğünüz bir yazı yazıyorsanız o yazının forumlarımızda sonsuza  kadar muhafaza edilmesini istiyorsanız açıklamalarımızı dikkate alınız.

Bu açıklamalarımıza uymayan üyelerimize ise aynı üslupla cevap vermek yerine nezaketle, üyelik sözleşmesi ve forum kurallarımıza aykırı davranışlar sergilediğini bildirmekle yetindikten sonra "bu mesaj rahatsız edici" linkine tıklayarak üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı olduğuna inandığınız mesajları bize bildiriniz.

Anatolianrock.com Ekibi

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 9 Ekim 2007 11:40 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
bayezid_20

Üyelik Derecesi:
  


mevlan türbesi karatay medresesi karaman kalesi gökova

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 27 Eylül 2007 9:01 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
antioksidan

Üyelik Derecesi:
  


aspendos, ballıca mağrası, çifte minare, saatli kule, erciyes, sümena manastırı, ayder yaylası...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 27 Eylül 2007 8:59 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
karalahanaa

Üyelik Derecesi:
  


Sümela Manastırı..

Yok böyle bi yer..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 27 Eylül 2007 7:54 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
inevitable_

Üyelik Derecesi:
  


Eyfel kulesi
:)
sora kapadokya süper yani türkiyemin her yeri güzel ıhlara vadisi :)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 27 Eylül 2007 7:44 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2   3  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com