Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > Savaşın faturası Türkiye’ye kesildi.
 
CEVAP YAZ
terelelliiii

Üyelik Derecesi:
  


...yapmayın Allah aşkına..türkiye istediğini yapabiliomu sanki...keşke öyle bişey olsa da uygur türklerine verse silahları karakefenin söylediği gibi....ama imkansız!...
            neden,,çünkü zaten bizde silahımızı abd’den alıyoruz..adamlar silahların birazını şunlara bunlara vereceksin,o koşulla veririz tankımızı tüfeğimizi diyo..biz de hani çok beceriksisiz,hani o kadar çalışan beyinlerimiz yok ya hani(...çalışanları da suikastlerle hallediolar ıspartada düşürülen uçak gibi...)...yapamıyoruz ya hani hiç bi araç gereçimizi....mecbur kalıyoruz onlardan almaya...
  ya adamlar bulmuş yollarını....milletleri birbirine düşürüp kendine bundan pay çıkarmak...şu abd...bush.....bunların hesabını nerde vercek çok merak ediyorum ben....

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 10:08 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_AVA_

Üyelik Derecesi:
  


Teröristlere de avrupa ve abd tarafından yıllardır milyarlarca silah yardımı yapılıyo. Bizim gıkımız çıkıyo mu? Üstelik Türkiye’nin yaptığı alenen ticaret. Üstüne üstlük Gürcistan da yasa dışı terör örgütü değil. Gürcistan günün birinde ithal ettiği silahlarla savaşçılık oynayabilir diye milyarlarca ticari kazancı geri mi çevirecekti Türkiye???

Suçluluk hissetmeliler-miş. Onbinlerce masum çocukların, insanların katledilmesine sebep olan silahları bağışlayan ikiyüzlüler de suçluluk duyacaksa neden olmasın!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 6:47 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
karakefen_

Üyelik Derecesi:
  


sanırım Türkiye’nin gürcülere yaptığı askeri yardımlar bu suçlamaya dayanak oluşturuyor.bende Türkiye’yi suçluyorum çünkü adamlar savaşın s’sini bile bilmiyor ve gidip ona askeri yardım yapıyosun.yardım yapıyosun bari savaşmayı bilene yap.götür Uygur Türklerine ver silahı da çinlileri doğduklarına pişman etsin.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 6:40 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
terelelliiii

Üyelik Derecesi:
  


...abd’nin oyuncağı olduğumuzdan kaynaklanıyo bu suçlama...nerdeyse adamlar tuvalete gitme diyecekler,,tutucaz biz de.....o derecede yani....:P...acı ama gerçek!.....

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 3:55 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
sevgiiss

Üyelik Derecesi:
  


yuh ya zaten belli değilmiydi bizim üzerimize kalacağı. ayrıca her ülke birbiriyle alış veriş yapıyo suçluluk hissetmesi gerekenler asıl onlar gördük tvlerde gazetelerde körü körüne insanları öldürüyolar ,ya dün akşam rus askerlerinin sivil insanlara nasıl zorbaca davrandığını türk gazetecilerine silah açtıklarını ne zaman unuttular. ayrıca anlamadığım bişey daha var dün akşam haberlerde gürcü askerlerinin rahat tavırları adamlar fotoğraf çekiniyolar heralde günün hatırası olarak saklamak için diğer tarafta da rus askerleri sivil halka şiddet gösteriyodu.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 3:30 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
immortal400

Üyelik Derecesi:
  


Kafkas’lardaki savaş, Türkiye’nin enerji terminali olma politikasını etkiliyor niçin kendi kendimize zarar verelim ... bu tamamen rusyanın enerji savaşı ve Türkiye ye karşı kabus senaryoları yollamasıdır...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 3:25 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
immortal400

Üyelik Derecesi:
  


SAVAŞTAN TÜRKİYE SORUMLU!

Savaşın faturası Türkiye’ye kesildi. Rusya’nın önemli gazetelerinden İzvesitiya, savaştan 2 ülkeyi sorumlu tuttu.

Rusya’nın önde gelen gazetelerinden İzvestiya’da dün yayımlanan bir makalede, bundan üç ay önce Rusya Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı askeri rapor esas alınarak, Gürcistan’a en çok askeri yardımın ABD ile Türkiye tarafından yapıldığı belirtildi ve Washington ile Ankara "savaş kışkırtıcılığı" yapmakla suçlandı.

Yazıda, NATO üyesi ABD ile Türkiye’nin son yılarda kimi hibe, kimi satış yoluyla Tiflis yönetimine yüzbinlerce dolarlık silah verdiği belirtilerek, "Eski Sovyet cumhuriyetleri arasında son yıllarda en hızlı silahlanan ülke Gürcistan oldu. Sadece 2007 yılında Tiflis yönetimi silah alımları için 1 milyar doların üzerinde harcama yaptı. Gürcü askerleri askeri eğitim için genelde Amerikan ve Türk uzmanları tarafından eğitildi" deniyor.

Rusya’nın dün yaptığı bir açıklama dikkat çekiciydi.

Suçluluk hissetmeliler

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kriz ile ilgili bir telekonferansta, "Gürcistan’a silah sağlayanlar, aralarında barışgücü askeri ve sivillerin de bulunduğu birçok Rus vatandaşının da bulunduğu sivil can kayıpları yüzünden suçluluk hissetmeliler" dedi. Lavrov, daha sonra, Güney Osetya’daki "etnik temizlikten" Ukrayna’yı suçladı; ancak Rusya’nın açıklamasındaki tek hedefin Gürcistan gibi "renkli devrimle" iktidara gelen Kiev Yönetimi olmadığı bildiriliyor. Gürcistan ordusunun son iki yıldır hızla silahlanmasında, ABD, Ukrayna ve İsrail’in katkıları başı çekiyor. Türkiye de, Gürcü ordusununun modernizasyonunda önemli rol oynamıştı.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2008 3:20 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com