Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Bilim / Teknoloji > Piramitlerin Esrarı
 <<Geri  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  İleri>>  Son>>
CEVAP YAZ
jackobian

Üyelik Derecesi:
  


-Büyük Piramitin açilari,Nil’in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.
-Gize’deki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5’dir.
-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.
-Piramit kimin adına yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün ve tahta geçtiği gün.
-Büyük Piramitin taban yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.
-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
-Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.
-Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.
-Piramitlerin içinde, ultrasound radar, sonar gibi cihazlar çalışmaktadır.
-Kirletilmiş su birkaç gün piramitin içinde bekletilirse,kirden arınmış olur.
-Süt, birkaç gün süreyle bozulmadan kalır ve sonunda yoğurt olur.
-Bitkiler, piramitin içinde daha çabuk büyürler.
-Piramit içine bırakılan su, 5 hafta süre ile bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.
-Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşme gösterir.
-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden piramit içinde mumyalaşır.
-Büyük Piramit, dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.
-Piramit dev bir güneş saatidir.Ekim ortasiyla Mart başı arasında düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunlugunu gösterir.
-Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlışsız olarak saptanabiliyordu.
-Büyük Piramit’le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.
-Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.
-Gizde’den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.
-Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.
-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.
-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.
-Kahire’de bulunan Keops Piramidi, her biri 12 ton ağırlığında olan iki buçuk milyon adet taş bloktan oluşmuştur.Bugün, günde on blok yerleştirilmesi halinde,yapımının 664 yıl sürer.
-Büyük piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmektedir.

(bu bilgiler alıntıdır arkadaşlar.ilk sayfaları okursanız aynı bilgileri göreceksiniz)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Ocak 2008 3:45 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
merww

Üyelik Derecesi:
  


ne kadarı doğru bilmiorum ama bi arkdş sölemişti içine giren12 bilim adamı bulunamamış kayıplarmış...:)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 1 Ocak 2008 9:28 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
queenroll

Üyelik Derecesi:
  


bence bu uzaylıların işi

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 1 Ocak 2008 6:48 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
ateistturk

Üyelik Derecesi:
  


başlığı açan arkadaşın profiline bakınca gizemi çözdüm :)(: gülmekten ters köşe oldum ama neyse o piramitlerin hiç bir gizemi yok sanat tarihinden araştırınız veya bilgili bir arkeologa sorunuz öğrenirsiniz.ilk dönemlerde mısırlılaro piramidi düzgün bile yapamioyorlarmış sonrada forma oturtmayı öğrenmişler yığma kocaman taşlar olduğu için ayakta durması ve o formu almasıda zor bir şey değil gizemli bir olay değil sadece yığma ve oyma stürüktürden oluşan firavun mezarlarıdır oefsaneler gizemlerde Arap milleti girip içine bakmasın firavun hazinesine el uzatmasın diye doğaçlanan efsaneler.o taşları oray taşımakda zor değil bir sürü kölenin gücü birleşince . ..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 1 Ocak 2008 8:35 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
1_HaRaBe_1

Üyelik Derecesi:
  


eski insanlardan hangisi simdiki gelişmelerin gercek oldugunu düşünebilirdi ki imkansız olarak görülen bazı seyler aslında laftan ibaret telefonu icaat eden simdi kalosuz ceb telofonu  diye nitelendirdigimiz seyleri düşünmüşmü dür belki ogünün sartları neyi getiri bilinmez insan oglu yasar ögrenir ve yasadıkları sonucu bir  ürün ortaya cıkartmak ister  kimi gösterisini duygularını tadmin etmek kimi ise faydalı seyler yasamı kolaylastırma adına dogayı taklit ediyoruz ve doga içerisindeki en ufak kıpıldanmanın bizim için yüzyıllar alan süreçler sonucu ortaya cıkan ürünlerini ortaya koyuyoruz pramidleri kim mi yaptı mısırlılar  o tasları hangi sekilde ve  hangi teknolojik araclarla hangi insan güçleriyle yerinemi konuldu ilk önce gecmişteki bundan binlerce yıl önceki insan yapısını ve teknolojisini cözmemiz lazım içindeki hiyeroglifler nasıl cizildi orasınıda artık ozaman ki insanın düşünce yapılarını ve yasayıs tarzlarını irdeleyerek çözebiliriz edindigimiz bir kaç ve aynı temel bilgiyle gecmişi çözmek ya da çözdügümüzü idda edip bunun üzerine varyasyon seyler dokuyarak anlayamayız

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Aralık 2007 4:16 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
pinkbabe

Üyelik Derecesi:
  


aaaa
daha gecen sunumlarda orendim:D  Sunan Yeongkyon ve James’in buldugu teorilerin en sacmasi... ALIENS yapti, ama biz dinleyiciler icin de en mantiklisi. :D
Monsterlara inanirim ama Aliens... bilmiyorum daa karar vermedim :D
<3.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 12 Aralık 2007 2:43 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
myster_poet

Üyelik Derecesi:
  


çeşitli rivayetler var  tabiide 3000 yıl önce dönemin kralı pir hamit kendi adına bu acaip yapıları yaptırmış..zamanla pir hamit evrim geçirerek söylemesi daha kolay olan piramit ismini almıştır...iyi yazdım be ben bile inandım ha :)))

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 11 Aralık 2007 5:58 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
karanlksokak

Üyelik Derecesi:
  


Yaklaşık 3000 bin yıl önce yaşamış bir sanatçının tam olarak ne çizmiş olduğu henüz çözülemedi. Arkeologlar duvarlarda ortaya çıkardıkları işaretleri büyük bir dikkatle kopyaladılar. Bu işaretler eciptologlar arasındaki tartışmaları daha da alevlendirdi. Uzun tartışmalar sonunda eciptologlar, çizimlerin temel olarak dört ayrı garip objenin varyasyonları olduğuna karar verdiler. Ne kadar tartışırlarsa tartışsınlar 19. yüzyıl araştırmacıları antik Mısırlıların tapınak duvarlarına ne çizdiklerine tam olarak karar veremediler. Tıpkı pek çok diğer buluntu gibi Abydos hiyeroglifleri de bir süre sonra unutuldu.

Yaklaşık 150 yıl sonra önemli bir Arap gazetesi olan El Şark El Avsat, Karnak’ta bulunan Amon Ra tapınağına ait birkaç fotoğraf yayımladı. Gazete okurlarına bu resimlere bakarak, antik Mısırlıların savaşlarda havacılığı kullanmayı bilip bilmediğini sordu. Bu soru okurları pek çok bakımdan şaşırtmıştı. Gazetede basılan fotoğraflar 3000 yıl önce hüküm sürmüş olan I. Seti tarafından inşa ettirilmiş olan tapınağın rölyeflerini gösteriyordu. Antik dönem sanatçısı rölyeflerde belirgin rotoruyla kuyruk ünitesi olan bir savaş helikopteri yapmıştı. Bunun yanında sanatçı birkaç uçak betimlemişti. Bu uçaklar günümüz süpersonik savaş uçakları ve ağır bombardıman uçaklarıyla ciddi bir benzerlik gösteriyordu.

Bu fotoğrafların yayımlanmasından sonra 19. yüzyıl eciptologlarının Abydos’un duvarlarındaki betimlemelerin ne olduğunu tam olarak anlayamamalarının da sebebi anlaşıldı. Çünkü o araştırmacılar da helikopter ve uçakların neye benzediklerini zaten bilmiyorlardı.

Firavun I. Seti, Antik Mısır’ın en ünlü ve başarılı komutanlarındandı. Ülkenin topraklarını genişletmiş, düşman saldırılarını başarıyla püskürtmüştü. Basılan bu enteresan fotoğraflar aynı zamanda bu başarılı firavunun düşmanlarıyla savaşmak için ileri bir teknolojiye sahip olduğunu mu gösteriyordu?
Tanınmış eciptologlardan Alan Alford, Nil kıyısına giderek Abydos gizemini çözmeye çalıştı. Araştırmacı gizemli hiyeroglifleri incelediğinde inanılmazın gerçek olduğunu fark etti. Uzman, gazetecilere Mısırlılar eğer hiyeroglifleri gerçek hayattan alıyorlarsa, bu kabartmaların bir helikoptere ait olduğunu söyledi.

Araştırmacılar, Karnak ve Abydos’ta ortaya çıkarılan ve birbirine çok benzeyen hiyerogliflerin şans eseri yapılmadığı fikrine vardılar. Bazı şüpheciler, I. Seti’nin takma adının arı olduğunu ve bu çizimlerin de bir arıyı betimlediğini iddia ettiler. Bu uzmanlar Mısırlıların helikopteri bilebileceklerine asla inanmadılar.

Ünlü ufologlardan Richard Hogland tam da bu sırada bir açıklama yaptı. Hogland’a göre bu gizemli hiyeroglifler Mısırlıların Mars’tan geldiğine ilişkin teorisinin kanıtlarıydı. Ona göre Marslılar sadece bir kez dünyayı ziyaret etmişlerdi. Bu uzman Marslıların inmek için antik Mısır topraklarının seçmelerini ise, bu toprakların Mars topraklarına çok benzemesi olarak açıklamıştı.

Yirminci yüzyılın sonlarında, Mars araştırmacılarının çoğu Hogland’ın teorisini desteklediler. Mısırlılar Mars’tan gelmişti. Uzmanlara göre milyonlarca yıl önce Mars’ta füzelerden korunmak için tek bir sığınak inşa edilmişti. Davetsiz misafirlerin Mars’ı ziyaret etmeleri durumunda bu sığınakta saklanacaklardı. Mars’ta yaşayan Marslıların bekledikleri oldu, insansız araçlar bu gezegene indi. Bu uzmanlara göre, Mars’a otomatik bazı araçlar fotoğraf çekmek için indiğinde Marslılar bu sığınağa saklandılar ve fotoğraflarda hiçbir canlı görünmedi. Böylece insanlar Marslıların izin verdiği oranda Mars hakkında bilgi edindi.

Ünlü eciptolog Bruce Rowles olaya bambaşka bir açıklama getirdi. Ona göre eski çağlarda gezegenler arası ziyaret hiçbir zaman için olmamıştı. Mısırlı pagan rahipler doğanın gizemlerini biliyorlardı. Ayrıca bu rahipler geleceği de görebiliyorlardı. Rahipler gelecekteki uçak, helikopter ve denizaltı ile yapılacak olan savaşları görmüşlerdi. Bu gördüklerini de resmetmişlerdi. Rowles’ın teorisi de en az Hogland’ınki kadar saçmaydı.

Günümüzde bu hiyerogliflerin sırrı henüz çözülmüş değil. Bazı araştırmacılar Mısırlıların havacılıkla ilgili bazı sırları bildiklerine ve uçakla uçabildiklerine inanıyorlar. Ancak bu sırlar zaman içerisinde bir biçimde yitip gitmişti. Karşıt görüşlülerse bu açıklamayı çok hayalperest buluyorlar. Böylesine bilgilerin bir anda yok olabileceğini kabul etmiyorlar.

Popüler bilimsel literatürde Mısırlı firavun Tutankamon’un 3300 yıl önce bir uçak kazasında öldüğü yazıyor. Tarihçi William Deutch’un sansasyonel açıklamasına göre antik Mısırlılar ilkel planörler ve sıcak hava dolu balonlarla bulutlara kadar yükselebiliyorlardı. Bu tür uçuşları sadece kraliyet ailesi üyeleri ve soylular yapabiliyordu. Deutch’a göre kraliyet ailesine mensup pek çok kişi ve elbette Tutankamon da uçak kazasında hayatlarını kaybettikleri için bacaklarında çok sayıda kırık ve sayısız yarayla bu dünyaya veda etmişlerdi. Deutch’un teorisine göre hava araçları ilk Mısır’da ortaya çıktı buradan günümüzde Tibet, Hindistan, Meksika, Türkiye, Çin ve Guatemala olarak adlandırılan bölgelere yayıldı. Başka bir deyişle bu bölgelerde yaşayanlar gökyüzünde ilk uçan araçları görenlerdi. Mısırlılar ve Marslılar aynı soydan mı geliyor, bu hiyeroglifler helikopter, uçak ve denizaltı mı betimliyor hala bilmiyoruz ama dünyaya dair herhangi bir gizemin kalmadığı iddialarının gerçekleri yansıtmadığından emin olabiliriz. İnsana dair öğrenilecek daha çok konu var.
yazasım geldi
alıntı

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 9 Aralık 2007 9:25 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
yumuduk

Üyelik Derecesi:
  


günümüzde hangi insan yavrusu 20 tonluk taş taşıyabilirki???  hernekadar insanlar gelişme eğilimindedir densede bence küçülüp aptallaşıyoruzzz!!!!!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 20 Kasım 2007 4:54 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
placebo_ys

Üyelik Derecesi:
  


hayko cepkin giller yapmış :P:P:P

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Kasım 2007 5:51 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 <<Geri  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  İleri>>  Son>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com