Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sağlık > Panik Atak Nedir?
 1   2   3   4   5   6   7   8  İleri>>
CEVAP YAZ
Xx_TNKCi_xX

Üyelik Derecesi:
  


kalp çarpıntım olduğunda,öleceğimi falan düşündüğüm zamanda malmıyım ben,hiçbişeym yok panik atağımdır ondan oluyodur diyom önemsemiyom geçiveriyo

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 31 Ağustos 2009 5:24 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
Xx_TNKCi_xX

Üyelik Derecesi:
  


küçükken vardı 6.sınıftayken.durup dururken daralıyodum nefesim kesiliyo sanıyodum..geceleri yataktan fırlıyodum boğuluyorum diye..1ay falan sürdü belkide daha az,sonra geçti..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 31 Ağustos 2009 5:15 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
souldead

Üyelik Derecesi:
  


bildiğin ölüm korkusu işte.uyuya kalmaktan bile korkarlar ya uyanamazsam düşüncesiyle... ıyyyş berbat bişi=s

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Ağustos 2009 12:56 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
prohibition

Üyelik Derecesi:
  


herşeyde kötü bişey olcakmış gibi hissetmek..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 11 Ağustos 2009 6:45 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_eGoisT_

Üyelik Derecesi:
  


sık sık gelen ataklar birden başlayan kalp çarpıntısı ölüm korkusu sadece kötü sonlar düşünmek etrafındaki insanlara sürekli bi şey olacakmış gibi hissetmek durduk yere ağlama krizleri çok sinirlendiğimdede titreme :S

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Ağustos 2009 4:10 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
demiRbakire

Üyelik Derecesi:
  


bu tecrübeyi yaşamama vesile olan oda arkadaşım kendi çapında bi ataktı,:) paxil felan kullanıyodu..bazen geliyodu elemana duvardan duvara vuruyodu kendini..sonunda olmayacak böyle dedim, ambargo uyguladım :P terapiye başladık felan, nitekim haplarında etkisiyle iki ayda yendi bu hastalığı..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 17 Ağustos 2007 6:19 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
unicornv

Üyelik Derecesi:
  


İki yıldan beri var bende. Son derece zor ve hayatını altüst eden bir hastalık. Yalnız tek bir tıslımlı tedavisi var. ’’Ya o seni yada sen onu yönetirsin.’’ Bunu bilmek. Eğer bunu bilirsen daha rahat olur herşey. Ben şu an o nu kontrolüm altına aldım. Çarpıntılarım başladığında tınlamıyorum. Göğsümün üstünede yatıyorum paşalar gibi. Ve bir noktadan sonra hedefine ulaşamadan çekilip gidiyor. Manik Depresif lik le bağlantılı. Ben şahsen tıbbi tedavi görmüyorum. Görmüycemde. Ama görülmesi gerekliymiş bunu söyleyebilirim :) Ve en belirgin özelliği hastalığın ilk başladığı dönemlerde ve ilk nöbete kadar göğsündeki sancılardan dolayı  kişi kalp krizi geçireceğini ve öleceğini zanneder...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 17 Ağustos 2007 5:41 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
karaca_86

Üyelik Derecesi:
  


3 yıl önce başladı bu rahatsızlık bende.nöbetlerim geldiği zaman ellerim suratım ve ayaklarım uyuşur
el parmaklarım kasılır ve yumruk halina gelir kimse açamaz elimi çok zor yani.yüzüm karıncalanmaya başlar dudaklarım uyuşur gözlerim kararır kulaklarım uğuldar hızlı nefes alıp veririm kalp çarpıntısı başlar ve konuşamam.zaten ondan sonrada bayılırım.bide sol tarafım tamamıyle uyuşur buna birkaç kere kısmi felç bile dediler.tansiyonum şimdiye kadar en fazla 6ya 3 oldu yani düştü.hastanede uyuşmalarım için potasyum serumu takıyorlar sonra diyazem vuruyorlar.bu nöbetler genellikle direncimin düştüğü zamanlarda meyve suyu içtiğimde çok korktuğumda yada çok sevindiğim zamanlarda oluyor yani heyecan yasak.bu rahatsızlığı yaşayan arkadaşlara acil şifalar dilerim sağlıklı günler yaşamanız dileği ile.

(karaca_86 tarafından 16 Ağustos 2007 1:15 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Ağustos 2007 1:14 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
ozgun_8

Üyelik Derecesi:
  


geceleri kalp çarpınıtlarıyla uyanıp ölümü düşünmek. boş yere senaryolar kurarak kendini harap etmek inanın yaşaması çok zor. zamanında bunları çok yoğun yaşayan ama çevremdekilerin yardımıyla bu hastalığı yenmiş biriyim.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ağustos 2007 3:14 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
dlnn

Üyelik Derecesi:
  


Başta"Panik Bozukluk"olmak üzere,bir çok psikiyatrik bozuklukta ve bazı fiziksel hastalıklarda(Tiroid bezinin aşırı çalışması,kan şekeri düşüklükleri,enfeksiyon hastalıkları,kansızlık gibi...) görülebilen;aniden beklenmedik bir anda, herhangi bir yerde ortaya çıkan; yoğun kaygı-bunaltı,korku karışımı bir nöbettir.

Bu nöbet kişiye öylesine yoğun bir korku ve rahatsızlık duygusu yaşatır ki;kötü bir şey olacağı veya sonunun geldiğini ,öleceğini hisseder.Bu korku fırtınasını yaşayan insan ,doğal olarak o ortamdan  ve durumdan kaçma,uzaklaşma davranışı gösterir,Panik atağı yaşayanların bazıları,o esnada;kalp krizi geçirdiklerini ve öleceklerini hissederler.İlk defa  hayatla ölüm arasındaki o ince çizgide, kendisini ölüme yakın hisseden kişi,büyük bir korku ve dehşet yaşar.Bazısı o an kim varsa, ona vasiyetini söyler.Telaş ve kaygıyla bir an önce acile-doktora yetişmek için etrafına yalvarır.Kimisi aklını kaçıracağını,felç geçireceğini,kontrolünü yitireceğini, düşüp bayılacağını hisseder...

Panikatak geçtikten sonra ;kişi üzerinden kamyon geçmiş gibi hisseder.Müthiş bir yorgunluk,isteksizlik,sese,gürültüye,kalabalığa,ışığa karşı tahammülsüzlük ortaya çıkar.Yatmak,dinlenmek  en iyi bir seçim olur.Yanında güvendiği birisi olsun ama soru sormasın,fazla konuşmasın istenir.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Ağustos 2007 6:52 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2   3   4   5   6   7   8  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com