Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > ÖSS jokerleri PKK’lı çıktı
 
CEVAP YAZ
Growlithe

Üyelik Derecesi:
  


arkadaslar bunda bu kadar şaşırıcak bişe yokki...dikkat ederseniz yakalanan teröristlern cogu üniversite okumus oluo..bomba eylemlernde yakalananlar kimya bölmleri ile ilgili bişeyler okumus oluo mutlaka rast gelmişsnzdir duymussunuzdur...ki ünv okuyanlar hiç görmüyolarmı daha adını yazamasken ünv de okumak ne kadar ilgnc dmi..doğuda böyle arkadaslar..biz okadar ugrasıp biyerlere girmek içn senelerce beklerken adamlar gerekirse zorba kullanarak cok rahat istedgi seyi yaptırabiliolar...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 6:56 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
terelelliiii

Üyelik Derecesi:
  


...oha diyorum çüş diyorum başka da bişey demiyorum!!!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 6:13 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
chev_11

Üyelik Derecesi:
  


Bu bişey mi yaa ...Bu sadece Emniyetin yakaladığı bir kaç insan.Van da Öss sınavından 2.5 saat önce cevaplar eline geçiyor milletin...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 5:53 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
stazione

Üyelik Derecesi:
  


Çok şaşırdım ben bu habere ya..
Türkiye gibi bir ülkede nasıl olmuş böye bir olay hayret doğrusu..
49 yıl düşünsem aklıma gelmezdi yani. :Pp

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 10:51 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
serzenisteee

Üyelik Derecesi:
  


şaşırmadım doğrusu...........:S

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 10:45 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
mrs__rocker

Üyelik Derecesi:
  


bunları çin iskencesine maruz bırakmak gerek. ölmesin sürünsün köpekler ..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 8:20 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
kajmeraan

Üyelik Derecesi:
  


ben de merak edip duruyordum bizim sınıftaki dünyadan bir haber geri zekalı   kürtçülük yapan pkklı çocuk nasıl kazandı acaba bu okulu diye...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2008 1:54 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
aysen16

Üyelik Derecesi:
  


ŞANLIURFA ve Ankara’da başkasının yerine ’Joker’ olarak ÖSS’ye girmek isteyen 22 üniversite öğrencisi ve öğretmenle birlikte 8 organizatör yakalandı. Joker ve organizatörlerden bazılarının ’terör örgütü üyesi olmak, yardım ve yataklık yapmak’ suçlarından sabıkalı oldukları belirlenirken, öğrencilerden aldıkları paraları terör örgütüne yardım amaçlı aktardıkları ileri sürüldü.


Başka öğrencilerin yerine ÖSS’ye giren çete olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Şanlıurfa polisi, harekete geçti. Operasyonda, kent merkezinde 17, Birecik İlçesi’nde 5, Suruç’ta 5 ve Ankara’da 3 kişi olmak üzere toplam 30 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 22’sinin sahte kimlikle başkasının yerine ÖSS’ye giren çeşitli üniversitelerde eğitim gören öğrenci ve öğretmen, 8’inin de organizatör olduğu ortaya çıktı.
Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen bazı üniversite öğrencilerinin ve organizatörlerin yapılan sorgulamalarında, ’PKK terör örgütü üyesi olmak’, ’Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak’ suçlarından sabıkalı oldukları ve örgütle ilişkilerinin devam ettiği saptandı.
Zanlıların ÖSS’yi kazanmaları halinde öğrencilerden 40-50 bin dolar aldıkları ve bu paraları PKK’ya aktardıkları ileri sürüldü. Joker ve organizatörlerin sorguları sürerken, para karşılığı ÖSS’ye başkalarını sokan öğrencilerin bulunması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Zanlıların sorgulanmaları devam ederken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

49 KİŞİ YAKALANMIŞTI


Öte yandan Şanlıurfa’da geçen yıl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 4 ilde yaptıkları eş zamanlı operasyonda ÖSS sınavında sahtecilik yapan ve toplu kopya çektiği iddiasıyla 49 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan 21’i, ’TCK’da kopya çekmeyi suç sayan madde olmadığı için serbest bırakılmıştı. Başkalarının yerine sınava giren 21 joker ve 6 organizatör ise ’suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, haksız kazanç elde etmek’ suçlarından adliyeye sevk edilmişti. Zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
www.hurriyet.com.tr/gundem’den alınmıştır...

(aysen16 tarafından 19 Haziran 2008 9:49 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Haziran 2008 12:35 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com