Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > Korsana hayır dediler
 1   2   3   4  İleri>>
CEVAP YAZ
nehirdeniz

Üyelik Derecesi:
  


Güncel bölümümüz belli bir süreliğine kapatılmış ve üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı mesajlardan arındırılarak tekrar açılmıştır.

Nezaketinizi koruyarak fikirlerinizi belirtmeniz, karşı tarafa saygı için değil, karşı tarafında size aynı üslubu göstererek saygı göstermesi için gereklidir. Bu nedenle Türkiye şartlarının sizi olmak zorunda bıraktığı fanatik tutumdan kurtulmanızın, kendi fikrinizi topluma daha iyi anlatmak ve yaymak için şart olduğunu hatırlayınız.

Empati kurarak, öncelikle sizin sevdiğiniz saydığınız kişi, görüş ya da düşüncelere nasıl davranılmasını istiyorsanız bunu karşı fikir yada kişilere uygulamalarınızla gösteriniz; örnek olunuz. Örneğiniz karşı taraf için uygulamaya dönüştürülecektir.

Bu açıklamalarımızın aksinde davranış gösteren üyelerimiz mesajlarının silinmesinden rahatsız olmayacaklarını da göstermiş sayılırlar. Eğer herkesin okuması gerektiğini düşündüğünüz bir yazı yazıyorsanız o yazının forumlarımızda sonsuza  kadar muhafaza edilmesini istiyorsanız açıklamalarımızı dikkate alınız.

Bu açıklamalarımıza uymayan üyelerimize ise aynı üslupla cevap vermek yerine nezaketle, üyelik sözleşmesi ve forum kurallarımıza aykırı davranışlar sergilediğini bildirmekle yetindikten sonra "bu mesaj rahatsız edici" linkine tıklayarak üyelik sözleşmesi ve forum kurallarına aykırı olduğuna inandığınız mesajları bize bildiriniz.

Anatolianrock.com Ekibi

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Ekim 2007 9:42 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
dumanhulya

Üyelik Derecesi:
  


çok sevdiklerimizin orjınal cdsini alıyoruz zaten ve konserlerden de parayı kırıyolar... bi öğrenci olarak her dinlediğim sanatçının orjınal cdsini alamam valla dürüst olmak lazım şimdi:)hem bazen bi albümden sadece bi kaç parça begendiğimiz oluyo napcaz yani sırf iki şarkı için albüm mü alcaz:Dneyse kötü örneğim susuyorum..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Eylül 2007 3:58 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
rsvdb

Üyelik Derecesi:
  


Korsanı bir kaç yönüyle değerlendirmek lazım diye düşünüyorum:
Albümü yapan şarkıcı veya grup dışında albümün hazırlanmasında hiç emeği olmayan insanlar para kazanıyor mu?
Bunun cevabı eskiden "evet" idi. Korsan kasetler cd’ler basılırdı ve bundan ciddi paralar kazanılırdı. Ancak şimdi bu duruma çok nadir rastlanılıyor.Şarkılara web siteleri veya paylaşım programları aracılığıyla sahip olunuyor. Web sitelerinden indirilen şarkılar o sitenin sahibine para kazandırıyor çünkü siteye giren kişi sayısı ile siteye alınan reklamlar doğru orantılı olrak yükseliyor. Ama artık websitelerinden şarkı indirmek de yerini paylaşım programlarına bıraktı sayılır. Yani korsanın yeni vaziyeti bir tarafa kazandırırken, diğer tarafa kaybettirmek değil; sadece bir tarafın kaybetmesi anlamına geliyor. Tabi ki şarkıyı indiren bir kazanç elde ediyor ama bizim bahsettiğimiz ticari kazanç değil bu. Bu analizden sonra yeni bir strateji belirlemek gerekiyor müzik yapımcılarına. Bu strateji de bana göre albümlerin bundan sonra tanıtım argümanları olarak görülmesi ve az sayıda basılarak gerçekten albüme dokunmak isteyenlere satılması. Yani albüm bir kazanç yolu değil de kazanç sağlayacak olan etkinliklerin tanıtıcısı olmalı. Şarkıcı ya da gruplar mp3 sitelerinin rolünü üstlenip açacakları bir siteden mp3’lerinin dağıtımını yapmalı ve siteye giren kişilerin sayısının oldukça yüksek olmasından faydalanarak reklam geliri elde etmeli. Müzik yapımcıları da şarkıcı ya da gruplarla albüm anlaşması yerine organizasyon anlaşması düzenleyip organizasyonlardan pay alarak faaliyetlerini sürdürmeli. Albümün hazırlanmasını üstlenmeli ama onlar da tıpkı şarkıcı ya da gruplar gibi bunu tanıtımın bir parçası olarak görmeli ve bir kar amacı gütmemelidir. Sadece etkinlikler ve mp3’lerin dinleyicilere ulaştırıldığı siteler birer kar mekanizması olarak düşünülmelidir.

Böyle bir sistemde şarkıcı veya grubun tanıtımı için yapılan reklam harcamaları büyük oranda düşecektir. Çünkü bedava ve yasal mp3’ler tanıtımı oldukça hızlı hale getirecektir. mp3’lerin yasal olmadığı günümüzde bile ne kadar etkili bir tanıtım aracı olduğunu unutmayalım.

Ayrıca dinleyiciler de teknolojiyi kullanarak sadece albüm yapabilen, canlı performans yeteneği hiç olmayan şarkıcı veya grupların kalabalığından kurtulacaktır. Çünkü kalıcı olmanın; hatta var olmanın tek şartı canlı performanslar olacaktır. Belki de "mankenden şarkıcı olur mu?" tartışmaları da son bulacaktır o zaman.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Eylül 2007 3:04 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
AuTuMNeLeGY

Üyelik Derecesi:
  


ne hayırı yaa sonuna kadar evet. aynı müziği daha ucuza dinlemek varken neden dünyanın parasını veriim? alnımda bişii yazmıo benim. korsanı destekliorum. dünyanın parasını kaldırıolar zaten turnelerden, çıktıkları programlardan. bu ülkede parayı şarkıcı türkücüler kaldırıo. orjinalini aliim de elinde bulunmayan yeni bi model araba mı alsınlar? ya da yeni bi yazlık mı? o kadar enayi değilim.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Eylül 2007 1:11 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
afram1

Üyelik Derecesi:
  


İncelendi.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Eylül 2006 10:50 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Bethy

Üyelik Derecesi:
  


Korsana hayir tabiki ebik gubuk bissuru insan var mp3 sitelerinde, zaten adam akilli cdleri aliyorus ben sahsen gider bulutsuzluk ozleminin cd sini alirim, kaldi ki petek dincoz hayranidakalksin alsin bakalim,  kaliteli cd ler alinir, kalitesizlerde kalsin. Emege saygi

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ekim 2005 11:00 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
mhmmm

Üyelik Derecesi:
  


korsana hayir ama internetten muzik dinlnmesine evet diyebilirim...
kisi o muzigi internette olsun yad abaska bi yerde olsun dinlemesse nasil yada nerden bleckeki dogru ve iyi bi alisveris yaptigini!!!
indirmek falan biraz fazla kaviyo tabi ama bence muzik internetten dinlenmeli.. reklam olarakta iyi bi durun bence!!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ekim 2005 6:09 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
demon_61

Üyelik Derecesi:
  


Düzeltme:Orjinal cdler windows media player sayesinde kopyalanabilir..

Korsana hayır tabiikide..Korsan dinleye dinleye artık korsanını bulup dinleyebileceğiniz albümler yapılamayacak..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ekim 2005 3:33 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
cripton__

Üyelik Derecesi:
  


yaw bi kere orjinal albüm kopyalanmıoki bilgisyara ben de belki bilg.den dinliicem belki mp3 player ım war nie hayır olsunki zaten geliri yüksek olanlar albüm alıyo ayrıca konser de veriolar ulan ne kadar gideriniz war sanki ne istiosunuz daha konsere girerken 15-20 kağıt bayılıoz zaten canımızı mı alacaksınız kahrolsun hepsi!!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ekim 2005 10:16 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
eftelya_nur

Üyelik Derecesi:
  


Korsana evet dedirticekler sayelerinde ...Ben evet diyorum arkadaşlar sizi bilemem :)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Ekim 2005 10:08 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2   3   4  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com