Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > İşte Erdoğan’ın çılgın projesi: Kanal İstanbul
 1   2  İleri>>
CEVAP YAZ
letmeloveyou

Üyelik Derecesi:
  


Kanal değil işsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz ! Nerede gereksiz iş var orada tayyip.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 29 Mayıs 2011 4:44 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
tuana_tirej

Üyelik Derecesi:
  


’ Recep yaz AKP’ ye gönder bir kilo makarna ve bir torba kömür gelsin eve...’’ :))

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 21 Mayıs 2011 12:20 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
KERMES

Üyelik Derecesi:
  


İstanbulun nüfusu az geldi sanırım recebe

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Mayıs 2011 12:55 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
atmosphere

Üyelik Derecesi:
  


fantezi

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 13 Mayıs 2011 12:48 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_eGoisT_

Üyelik Derecesi:
  


recebiimmm kıyılardan oy alamayınca kendi kıyı şeridini oluşturmaya karar verdi! anlayışlı olmak lazım

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Mayıs 2011 11:33 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Hagg

Üyelik Derecesi:
  


Merak etme, ben de o maskenin ardına gizlenenleri iyi biliyorum. Hiçbir yurtsever, halkların katledilmesine göz yumamaz. Ancak, içinde olmadığın için bazı noktalarda ters tepebiliyorsun, ki buna da bir şey diyemem.
Ezber kalıplar senelerdir oluşmuştur. Senelerdir doğru-yanlış ne varsa yapılmıştır. Artık, dizginleri ele alma ve sosyalizmi yayma zamanıdır.
Yağma yok, sosyalizm var.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 3 Mayıs 2011 1:10 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Hagg

Üyelik Derecesi:
  


Tam olarak bildiğinizi sanmıyorum. Ama öğreneceksiniz.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 3 Mayıs 2011 12:56 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Hagg

Üyelik Derecesi:
  


Benim rengim gayet açık. Profilimdeki, "Boyun Eğme!" yazısından anlamadıysan, açık açık yazayım: Türkiye Komünist Partiliyim. Bu seni rahatlatacaksa ne ala.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 3 Mayıs 2011 12:47 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
JrMurphy

Üyelik Derecesi:
  


Proje akp olarak değilde Davut Genç projesinin devamı olarak çıksaydı bu kadar tepki görmezdi. Bence gerekli bir proje ama bu boyutta bu finansta değil ve akpyle değil.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 3 Mayıs 2011 12:31 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Hagg

Üyelik Derecesi:
  


1- Bu konu ile Yılmaz Özdil’in ne alakası var?
2- Yılmaz Özdil’in ne mal olduğunu, reyting için yapmayacağı şaklabanlığın olmadığını bilmez miyiz sanıyorsun? (En azından ben biliyorum.)
3- ’Taraf’sız ol!
4- AKP’ye oy verenlerin "cahil" olduğunu söyleyenler olabilir. Genel olarak bu durum böyledir çünkü. "Fakir-fukara edebiyatı" yapmasını seven bir Tayyeap, "Allah’a şükür, bugün de doyduk" diyen bir millet ve hepsinden öte, yoksul insanların üzerinden dahi para kazanma gayreti içerisinde olan büyük baş(!)lar var.  

Öyleyse, seninle kırsal kesim siyaseti yapalım. Başta AKP’li belediyelerin çocuk başına verdikleri ücret, -ki ayrıca son dönemde doğum borçlanması diye bir kanun çıktı SSK’da, bu da bir örnek olabilir-, işsizlere verilen ödenekler yöre halkının kalkınması için yeterli bir miktar oluşturuyor. Vatandaşın eline şöyle ya da böyle, çalışsa da, çalışmasa da bir miktar para geçiyor. Ayrıca, seçim dönemlerinde yapılan yardımlar(ki bu yardımları sadece şu anki hükümet değil, diğer hükümetler de yapmıştır) insanları ihya ediyor. Şu da bir gerçek ki, Tayyeap iyi bir müslümandır(!) Nasıl sa, biz de müslüman bir ülkenin vatandaşlarıyız(!) Öyle ki, sorgusuz-sualsiz, doğan her çocuğun nüfusunda din kısmına "islam" yazılıyor. Göze bata çıka kılınan Cuma namazları, ardından birkaç cep harçlığı, ohh, yeme de yanında yat.
Kırsal kesimde toprağı olmayan(%70) yurttaşlar ya kentselleşmek zorunda kalıyor, ya da devletin harcırahları ile hayatlarını idame ettirmek zorunda kalıyorlar. Burada, ’şükür politikası’ iyi işliyor.

Gelelim işin kapital boyutuna. 3-5 yıl öncesine kadar bazı vatandaşların hiç adı sanı duyulmuyordu. Piyasası olsa da, ekranlarda boy gösteremiyordu. Kimden mi bahsediyorum, Ali Ağaoğlu’ndan tabiki de. Malum, kendisinin işleri başından aşkın ancak bu kanal projesi için, inşaat sektörünün dev ismi(!) olduğundan ilk olarak atıldı. Büyük ihtimalle de kanalın çevresinde yeni "yaptım-olacak!"lar duyabiliriz. Kiler ve Çalık Gruplarının yükselişi, Zaman gazetesinin sözde tirajının 1 milyonu bulması(daha doğrusu, yaklaşık 1 milyon tane el değiyormuş! okunup-okunmuyor oluşu tartışılır.) gibi birçok etmen var. Bu güçler, oldukça etkilidir. Bir hükümetin ayakta durabilmesi için mutlak ekonomik düzenin büyük başlar tarafından sağlanması gerek. Aksi takdirde nasıl düzenli olunur(!)

Zaman’dan bahsedince, işin cemaat kısmına girmemek olmaz. Nasıl ki başta Nedim Şener, ardından da Ahmet Şık’ın "dokunan yanar" temasıyla gözaltına alınması varsa, burada devletin çok güçlü bir şekilde cemaat örgütlenmesi var demektir. Malum cemaatlerin müritlerinin ne derece sadık olduğunu, kendi apartmanımda kalan vatandaşlar sayesinde biliyorum. Öğrencilere yardım amacıyla paralar toplanır, -ki bunlar genelde gözleme tarzında şey yaparlar, onları satarlar- bu sayede bir fon oluşur. Bu fon nereye gider, bunu tam bilemem. Ancak şu bir gerçek ki, polis meslek yüksekokulları öğrencilerine, gerekse belli başlı cemaat yurtlarına servis edildiği bir gerçektir.
Bazı müritler Perşembe akşamları konuşma yapmak üzere bir evde toplanırlar. Burada, alayına bir AKP propagandası hakimdir. Ayrıca, bazı müritler de haftanın bazı günleri, bu öğrencileri evlerine davet ederler ve bu hürmet, minnet göstergesi olarak sayılır. "Siz okuyun, biz size bakarız!" gibisinden.*

Daha başka aklıma birçok şey geliyor ancak yerli-yersiz oluşundan dolayı değinmek istemiyorum. Nasıl olsa bu konu uzayıp-gidecek. Ben de hepsini bitirmeyeyim tabii.

Son olarak, SERWER, okuyorsun, iyi güzel hoş. Bunları sindir-bünyene al, daha sonra da kendi fikirlerinle aktar. Yoksa, ben de yüzbin tane haber linki koyarım. Pek şık olmaz.*

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Mayıs 2011 11:58 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com