Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > İnternetin ölümüne 111 gün kaldı
 1   2  İleri>>
CEVAP YAZ
redsabbath

Üyelik Derecesi:
  


Sokaklardaydım gene olsun gene çıkacagım sokaklara ve yürüyelim sağlık olsun diye değil.

Maddeleri okumuyorlar diyorsun ya tek bi fark söyleyeyim sana şu an Türkiyemizde 8000 civarı yasaklı site var ve ben bunlara büyük başbakanının da dedigi gibi dns değiştirip giriyorum ancak flitreden sonra hiç birine giremeyecegim. İşte fark burda 8000 küsür site. Artı yasaklanan site sayısıda gün geçtikçe artıyor yani ’en özgür’ pakette genel anlamda ki yasaklı sitelerin hiçbirine giremeyecegim.

Saygılar.


edit: alkol konusunda nelerin değiştiginiyse konu başlıgına uymadıgı için yazmıyorum başka bi başlıkta görüşmek üzere.

(redsabbath tarafından 20 Mayıs 2011 2:01 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 20 Mayıs 2011 1:59 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_NydriaN

Üyelik Derecesi:
  


Bizim gibi galeyana gelmeye, vurmaya, kırmaya, dökmeye, yağmalamaya hazır bir millet daha yoktur sanırım.
Beyefendilerin hanımefendilerin sosyal demokrat(!) elit kesim arkadaşların o çok beğendikleri ülkelerde interneti geçtim cep telefonu kullanmak ülke dışına giriş - çıkışlar, teknolojik iletişim araçları bile kullanmak sınırlı ve üst düzey bir denetime tabii.
Bazı arkadaşlara söyleyecek söz bulamıyorum. Kurdukları hiç bir cümle bir avuç marjinal azınlıktan başkasına hitap etmiyor.
Vay efendim bunların amacı bu zaten zihniyet belli şeklinde bir yaygara bir kıyamet..
Gençliğin, ülke insanının dünyayı tanıması bilmesi için konulan bir engel olarak gördükleri internet sansürü(ki öyle bir kısıtlama yok), hayran hayran baktıkları, romantik kahramanlar çıkardıkları ve liderlerini örnek alıp arkalarından şarkılar marşlar söyledikleri ülkelerde ne şekilde yürüyormuş. Bir kişi de acaba? dedi ve araştırdı mı? Sanmam.
3 5 televizyon kanalı ve gazetenin oluşturduğu bir beyin ne kadar mantıklı düşünebilir merak konusu.

Emre Aköz’ün dünkü yazısından bir kesit aktarayım:

Bu ’Anti-Parti’de kimler yok ki:
Derin devletin 87 yaşındaki çobanı Süleyman Demirel’in akıl hocalığında... Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Ergenekon Davası sanıkları, Aydın Doğan ve Karamehmet’in tetikçileri, askerperest kapitalistler, harbi Sözcü’ler ile yüze gülüp masa altından tekme atan NTV’ciler, bidon kafalar, poposunu kaşıyanlar, bakkallığa hazırlanan anketçiler, Sülü’ye teslim olmuş CHP’yi sosyal demokrat diye pazarlayan akademisyenler, Heron’cu Türkler, federasyoncu Kürtler, paslı tüfekler, yavşak sinemacılar, apoletli mizahçılar, püskevitler...
"Ne ararsan bulunur derde devadan gayrı."

Sanırım bu çırpınışlar anti-particilik kisvesi altında geçiyor. Bu Akp adamı öldürür ya. Nasıl da Mhpliyi Chpli, Chpliyi Mhpli yapıyor okadar zıtlarken "kanka" oluyorlar (:

Aslında hiç biri değil de en güzeli arkadaşınla şakalaşıp, çikolata ve püskevit yemek.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Mayıs 2011 1:46 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Chaos13

Üyelik Derecesi:
  


4 filtre seçeneğinin yannda istersek şu an bulundğumuz gibi de devam edebilcekmişiz. açıklamayı dün tv de gördm

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 13 Mayıs 2011 12:20 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
mataaimasho

Üyelik Derecesi:
  


Bize oy verene 4 paketten istediğini vereceğiz demesinler ondan sonra önce kömür şimdi internet paketi dağıtır mı bu zihniyet  ?
Telekomunuz resmen vatandaşları soyuyor hiç sesiniz çıkmıyor.
Çocukları koruyoruz ayağına yatıp her türlü baskıyı yaptırımı uyguluyorlar...işin kötü tarafı yasağa karşıyız deyince de pornocu muamelesi görüyorsun yok böyle bişey arkadaş ya

Bu zihniyet koltuğumda nasıl daha rahat otururum düşüncesiyle milyonlarca insanı hiçe sayıyor bir çırpıda silecek vaziyette.
Kendi şerefsizliklerini, pisliklerini ortaya çıkarılmasından korkararak ben bunlara bi paket uygulaması getireyim benim istediğim İnterneti Kullansılar düşüncesindeler.

Son olarak da bir alıntıyla kapatayım. 15 mayısta da yürürüm arkadaş

İki şeye hakkım var; ÖZGÜRLÜK VE ÖLÜM. Birine sahip olamazsam ötekini isterim. Çünkü kimse beni canlı TUTSAK edemez !!!! (Che Guevara)
 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 11 Mayıs 2011 7:39 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
luxor

Üyelik Derecesi:
  


Baskıcı rejimlerin uyguladığı taktikleri mukayese etmek ve çözüm sanki diğer rejimdaş kurumlardaymış gibi lanse etmek, sorunun -ki hayatı kapsar- özünü gözardı etmek olur. Tayyiple filan ilgisi yok devlet bir işe kalkışacaksa kalkışılır nokta

Hem ne tayyibi ne kılıçdaroğlusu ne bahçelisi arkadaş. Temsilde adaleti buldunuzda ideoloji mi yarıştırıyorsunuz?

Ne muhalif söylemli demokratlar ne de özgürlükçü liberal kardeşlerimiz suyun yönünü değiştiremez. Diğerleri zaten bu çağda bu kafa, muamma...

Bu yasaklama çerçevesinde bekasına kurban olunan devletimiz, müzmin cehaletimize el atacak ve aydın insana yaraşır bir internet algısı sunacaktır. Modernleşme, gelişme, çağ atlama gibi bilumum aktivitelerimizin yöneticisi ve öncüsü olan bu hantal yapı, kendisine uyanı seçecek uymayanı sansürleyecektir, bu film devletler tarihinin bilindik senaryolarının tekrarıdır.

Boyalı basın ne halde ise internette o hale sokulma eğilimindedir. İnternet gibi kontrolü zor mekanizmalara karşı siper alan devletimiz, sonrasını görmektedir de kafasını kuma sokup kıçını dışarda bırakan kardeşlerimiz neyin peşindedir bilen varsa beri gelsin, olaylara sitem ederken kullandıkları naiflik espri yüklü olsa da durum acıdır.

Gidin meclisi yıkın demiyoruz -fena olmaz ya neyse (.- lakin ekmek deyin, su deyin, gak deyin, birşey deyin yeter ki.. Bir kamboçya atasözünün dediği gibi ’Kıç rahattaysa kafa sıkıntıya razı demektir.’

Not: Cümlelerdeki tekil fiilleri, çoğul yaparak okuyun, siz varsanız bende varım cevo’lar (.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 9 Mayıs 2011 5:04 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
deniz_seyyah

Üyelik Derecesi:
  


ben olaya iki açıdan bakıyorum: birincisi interneti yasaklayan bir zihniyet ve bunu toplumun sağlığı gelecek nesillerin korunması amacıyla yaptığını savunan bu bahane edip kendi çıkarlarını gerçekleştirme adına yapan bir zihniyet gittikçe tehlikeli hale geliyor!! yarın ne olacağı belli değil insanlarda gerçekten bir güvensizlik korkaklık var ama bu haksız bir korku değil . bence interneti yasaklamak büyük bir hata çok yanlış bir hareket bunun sonuçlarına bakalım katlanabilecek mi ilgili ....?

diğer açıdan bakıldığında internet ve içerisindeki bazı siteler gerçekten tehlikeli bu siteler sadece cinsel içerikli siteler değil aynı zamanda şidddeti teşvik eden küçücük zihinleri etkisi altına alıp adeta uyuşturucu etkisi yapan  bir düşman ,tehlikeli,kötü sonuçlara sebep olan bir şeytan !!

çözüm bence basit yasaklama yerine yaş sınırı getirilmeli,aileler bilinçlenmeli insanlar bilinçlenmeli okulda öğretilmeli konferanslar paneller tv programlarında tartışma programları söyleşiler düzenlenerek insanlarımız bilinçlendirilmeli diye düşünüyorum.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 9 Mayıs 2011 4:51 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
mahsebecii

Üyelik Derecesi:
  


bunu sadece internet için düşünmeyin, en basiti, 2002 ile 2011’i kıyaslayın, pkk-bdp o gün ne düzeydeydiler birde bu güne bakın bir bdp li vekil, karşısına çıkarken MAKAMINA!!! olan saygısından ötürü ceketini ilikleyen Emniyet Amirine tokat atıyor, bdp li bir belediye başkanı h.....r çekiyor, alın size en güzel kıyas, bunlar bile yavaş yavaş tırmanıyor.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 8 Mayıs 2011 7:07 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
shrinee

Üyelik Derecesi:
  


bu linkte sansürleme ayıbı çok iyi açıklanmış
videodaki kurbağa gibi bizi birden kaynayan suya değil de önce soğuk suya atıyolar ve suyu ısıtıyolar su kaynamaya başladıktan sonra ise iş işten geçmiş olacak...


http://mserdark.com/web_dunyasi/sansur-ayibina-dair-22agustos?utm_source=twitter&utm_medium=twt&utm_campaign=sansur-ayibina-dair-22agustos

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 6 Mayıs 2011 1:53 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
Dr_ANaToLiA

Üyelik Derecesi:
  


rte çok bozdu yani öyle böyle değil çok bozdu okadar bozdu artık bozmaz dedik ama yine bozdu çok bozdu yani

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Mayıs 2011 7:24 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
mahsebecii

Üyelik Derecesi:
  


Dip not:

rte’ye peygamber diyen bir ilçe başkanımı ne vardı.


 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Mayıs 2011 6:31 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com