Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sanatçı ve Gruplar (Genel) > Ferdi Tayfur
 <<Geri  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  İleri>>  Son>>
CEVAP YAZ
8520

Üyelik Derecesi:
  


Bırakırım bu mevzuyu sonu gelmez sözlerin
Bak dolu verdi ağlamam diyen gözlerin
Haydi kalk sigaranı unutma burası kapanıyor
Bu saatte bulamayız sigarasızda sabah olmuyor....

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 13 Aralık 2009 11:02 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  Gençliğini Kenan’da gördü


Ferdi Tayfur, hayatını anlatan bir film için Kenan İmirzalıoğlu’na ’Gençliğimi oyna’ teklifi götürdü. Kenan daha yanıt vermedi
--------------------------------------------------------------------------------
Şu sıralar müzikten çok senaristlikle ilgilenen Ferdi Tayfur, yazdığı komedi filminde rol alması için Ata Demirer’e teklif götürdü. Demirer’den yanıt bekleyen Ferdi Baba, sürpriz bir teklifini daha açıkladı.

YAĞMUR DURUNCA...
Hayatını anlattığı 2. kitabı "Yağmur Durunca"yı film haline getirmek istediğini söyleyen Ferdi Tayfur, gözüne Kenan İmirzalıoğlu’nu kestirdi. Kenan rolü kabul ederse Ferdi Tayfur’un gençliğini oynayacak.


 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 28 Kasım 2009 10:54 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  


Ferdi Tayfur Eğitim Merkezi açıldı  11 Kasım 2009


Kimse Yok Mu, Altın Çocuk ve Sanatçı Ferdi Tayfur’un destekleriyle kurulan Ferdi Tayfur Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Adana merkez Yüreğir ilçesi Anadolu Mahallesi’nde faaliyete geçen eğitim kurumunun açılışına katılan sanatçı Ferdi Tayfur, eğitime önem verdiğini belirterek, "Tavuk olmayın, okuyun kuş olun. Çünkü kuşlar özgürdür." dedi.

Tayfur, Adana’da bir ilköğretim okulu açmak istediğini, fakat dolandırıldığından bu projesini şimdilik ertelediğini söyledi. Doğup büyüdüğü memleketi Adana’ya mutlaka bir okul yaptıracağını belirten Tayfur, 11 sanatçının katkılarıyla hazırlanan "İftihar Abidemiz Efendimiz" albümünün yapımına severek gittiğini kaydetti. Tayfur, "Bu bir eğitim meselesi. Konu eğitim olunca benim tüylerim diken diken olur. Çünkü istiyorum ki ülkemiz hiç cahil kalmasın. Hiç okumamış kalmasın. Hep insanlarım tramvaylarda, otobüslerde gidip gelirken ellerinde kitap, mecmua, gazete olsun. Vatandaşlarımız okusun istiyorum. Ama gördüğünüz gibi ülkemizde böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

Okuma hususunda Avrupa’daki insanlara imrendiğini dile getiren ünlü sanatçı, Türk halkının da böyle olmasını arzu ettiğini belirtti.

"Okuyan; tavuk değil, kuş gibi kanatlanıp uçan bir millet olmamızı istiyorum. Gökyüzünde özgürce uçalım." diye sözlerine devam ünlü sanatçı davetlilere; "Tavuk mu, kuş mu olmak istiyorsunuz?" sorusunu yöneltti. "Kuş olmak istiyoruz" cevabı karşısında Tayfur, "Çünkü kuşlar özgürdür, uçar. Tavuğun önüne bir avuç yem koyarsanız, arkadan yumurtasını çalarsınız." açıklamasını yaptı. Hürriyet Mahallesi’nde yetiştiğine işaret eden Ferdi Tayfur, "Ben de yoksul bir yerden geliyorum. Ama burada ulvi bir şey yapıyoruz. Bu halk için hak için attığımız bir adımdır. Halk için yapılan her şey hak adınadır. Halk için olduğundan dolayı yapılan davette (buyurulmadım, estağfurullah dedim) koşarak geldim." ifadesini kullandı. Sınıf tahtasına "Okumak insanı yarı aydın yapar; tam olmak için daha da okumalısın" yazısını yazan sanatçı, en mutlu günlerinden birini yaşadığını dile getirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ise yoğun programları arasında kente gelip adının verildiği merkezin açılışına katılan Ferdi Tayfur’a teşekkür etti. Konuşmasının başında ’İyi konuşamam’ diyen Tayfur için Durak, "Yüce Allah sanatçımıza iyi konuşma özelliği vermemiş, ama ses gibi önemli bir nimet sunmuştur. O sesin değerini bütün Türk halkı iyi biliyor." diye konuştu. Başkanlık hayatında çok görkemli açılışlara katıldığını hatırlatan Aytaç Durak, Adana’nın varoşları sayılan bir bölgede açılan okuma merkezinin açılışını çok anlamlı bulduğunu aktardı. Okuma merkezinin hizmete girmesinde katkısı olan kurumlara takdirlerini sunan Durak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önemli olan zoru başarmaktır. Anadolu Mahallesi’nde bir eğitim merkezi hayata geçiriliyor. Merkezin karşısında bir mezarlık duvarı var. O mezarlık duvarı taş duvar ve jiletli -hapishanelerde kullanılan- tel örgüler konulmuş. Bu yetersiz eğitimden yapılmıştır. Eğer gençlerimiz iyi eğitilseydi, -bunun sorumluluğu biz büyüklerde- elbette o tehlikeli bariyerlere gerek kalmayacaktı. Çok duygulandım. Sıkıntıları aşmak için buradaki gençler bu merkezden yararlanacak, o zaman bizde rahat edeceğiz."

Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara da Adana’da anlamlı bir gün yaşandığına dikkat çekti. Yerel yöneticisi, sivil toplum kuruluşu ve sanatçısının omuz omuza vererek güzel bir projeyi gerçekleştirdiğini belirten Özkara, "Böyle bir güzel yuvanın açılmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Demek ki isteyince güzel şeyler de olabiliyor. Sanat, finans dünyası, iş adamları yerel idaremiz bu şekildeki faaliyetlere destek verdiği zaman ülkemiz daha da ileriye gidecektir. Çocuklarına yatırım yapan hiçbir ülke kaybetmez. Bu eğitim kurumlarının ülkede dalga dalga yayılarak büyümesini temenni ediyorum." dedi.

Fonda Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Vural ise bir buçuk yıl önce "İftihar Abidemiz Efendimiz" albümünün yapıldığını kaydetti. Bu çalışmadan 230 bin CD satıldığını anlatan Vural, o CD’lerin gelirleriyle Şemdinli, Samsun ve Adana’da üçüncü eğitim merkezini açtıklarını ifade etti. Adana’da halen yakalandığı hastalık nedeniyle hastanede tedavisi devam eden Sanatçı Murat Göğebakan adına bir merkezin daha açılacağını açıklayan Vural, yurdun bir çok yerinde sanatçılar adına okuma salonlarının devamının geleceğini sözlerine ekledi. Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ın yanı sıra çok sayıda davetli ve çocuğun katıldığı açılış sonrası merkez gezildi. Ferdi Tayfur, Aytaç Durak ve diğer davetliler sınıfları gezdi. (CİHAN)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 12 Kasım 2009 12:50 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
ysf07

Üyelik Derecesi:
  


Ufak yaşlarda severek dinlediğim sanatçı...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 2 Kasım 2009 6:31 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
kanoalper

Üyelik Derecesi:
  


http://apps.facebook.com/trkidbaaeafa/9/result.aspx?typeahead=skip
seyfu ßu adrese geL ve Ferdi Tayfur’a destek oL kardeş

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 26 Ekim 2009 10:38 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  


Ferdi Tayfur’un, en ’’Harbi’’ transferi! Kimle anlaştı?
Kanal 7’deki "Boynu Bükük Şarkılar" programının başlamasına bir gün kala sıcak gelişme yaşandı. Ferdi Tayfur ilk yayın öncesi son transferini de yaptı!
Ferdi Tayfur’un yapımcı şirketi Evsen Film, radyoların çok sevilen bir ismini kadrosuna kattı.

Arabesk müzikte devleşen, kendi adına fan siteleri kurulan ve bugüne kadar hiç ekrana çıkmayan bir isim artık Ferdi Tayfur’la birlikte ekranda olacak.

Bu kişi Kral FM’in çok begenilen dj’i, Harbi Kız...

Hayranlarının kendisini görmek için radyonun giriş kapısında nöbet tuttuğu Harbi Kız,ilk kez bir televizyon projesine evet dedi...

Şimdi tüm merak edilen Harbi Kız’ın nasıl bir fiziğe sahip olduğu ve Ferdi Tayfur’la birlikte ekranda ne yapacağı?

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Ekim 2009 8:25 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  


Ferdi Tayfur öyle bir albümle geliyorki. Türkiyede daha örneği yok.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 22 Eylül 2009 7:50 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
dexter06

Üyelik Derecesi:
  


ferdı tayfur dınlenır bence

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 18 Eylül 2009 6:42 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  


Ferdi Tayfur, okul yaptırayım derken dolandırıldı

Müzik yaşamının yanında geçtiğimiz yıllarda inşaat sektörüne de giren Ferdi Tayfur kendi adına okul yaptırmak isterken dolandırıldı.

Memleketi Adana’da okul yaptırmak için kolları sıvayan Tayfur, Doğu’daki çocukların daha fazla ihtiyacı olduğu kanaatine vardı ve Doğu Anadolu’da arsa araştırması yaptırdı. Bu arada Tayfur’un tanıştığı bir kişi okul projesini birlikte yapmayı önererek, kendisini müteahhit olarak tanıttı ve Ferdi Tayfur’un Adana’da yaptırdığı siteden 5 daire aldı.

Sabah gazetesinin haberine göre; okul için evlerini bağışlayan ve elde edilecek gelirle arsa almayı planlayan sanatçı geç de olsa dolandırıldığını fark etti. Adana’daki 5 dairesi, Marmaris’teki 2 yazlığı dolandırıcılar tarafından satılan Tayfur, mahkemeye başvurdu. Okul sevdasından vazgeçmediğini belirten sanatçı, "Devletimden yardım bekliyorum. Doğu’da uygun bir arsa verirlerse okulu yaptırıp, bu hayalime kavuşmak istiyorum. Bu insanlar yüzünden kalbimdeki iyi niyeti köreltecek değilim" dedi.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Eylül 2009 7:51 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
SEYFU

Üyelik Derecesi:
  


Klarnetin Büyücüsü FERDİ TAYFUR İçin Geldi.

Ferdi Tayfur, yakında “Boynu Bükük Şarkılarım” adlı yeni bir albüm çıkaracak. Bu albümde, pek bilinmeyen ama kendisi için önemli şarkıları seslendireceğini söyleyen Tayfur, bazı şarkılarda ‘klarnet büyücüsü’ Yunan Vassilis Saleas ile çalışacak.


Ferdi Tayfur, “Boynu Bükük Şarkılarım” adlı son albümündeki bazı şarkıları, ülkesinde “klarnet büyücüsü” lakabıyla tanınan ünlü klarnetçi Vassilis Saleas’in klarneti eşliğinde seslendirecek. Klasik çizgisinin dışına çıkıp flemenko ezgilerini şarkılarında kullanan Tayfur, şimdiye kadar Elen Vitali, Pizza Papadopulos, George Dalaras gibi dünyaca ünlü gruplarla çalışan Saleas için şunları söyledi: “Müzikte din, dil, mezhep ve sınırlar yoktur. Müzik evrenseldir. Özcan Şenyaylar ile bir şarkı çalışırken, ‘Şimdi bu parçayı Vassilis ne güzel çalardı’ dedi. Kendisiyle konuştuk teklif götürdük ve davet ettik. Bizi kırmadı geldi. Vassilis’in klarnet çalma tekniğini çok seviyorum. Albümde ‘Yaralıyım Dertliyim’, ‘Hayırsız’, ‘Uzadı Geceler’ adlı şarkılara klarnetiyle eşlik edecek. Aslında şimdilik belirlediklerimiz bunlar.” Vassilis Saleas ise “Ferdi Tayfur defalarca kez şarkılarını dinlediğim, takdir edip sevdiğim biri. Beraber çalışmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Daha önce de Laço Tayfa, Serkan Çağrı ile çalışmış ve Hüsnü Şenlendirici ile de aynı sahneyi paylaşmış olan Saleas, Sezen Aksu’dan konserlerinde klarnetiyle eşlik etmesi için teklif aldığını ve projeyi değerlendireceğini belirtti.      
 
Fantastik roman yazıyor  

“Para kazanmak için değil hayranlarım ‘Ferdi Baba çalışmıyor bizi unuttu’ demesinler diye bu albümü yaptım” diyen Ferdi Tayfur, yazdığı fantastik kurgulu iki romanının da yolda olduğunu açıkladı.      

HÜRRİYET

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Eylül 2009 5:49 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 <<Geri  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  İleri>>  Son>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com