Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Felsefe > Dünün Felsefesi Bugünün Bilimidir
 1   2  İleri>>
CEVAP YAZ
babador

Üyelik Derecesi:
  


Felsefe temelleri ve amaçlarının gerçekleşme durumu.  Hayal eder felsefe bunu düşünde canlandırır fakat bilimin bunu analiz edip gerçekleştirmesi zaman alır..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 22 Şubat 2010 7:20 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
THeoCRaCY

Üyelik Derecesi:
  


Değerli Arkadaşlar,

mevcut konu incelenip düzenlenmiştir.

İnceleme sırasında kurallara aykırı mesajlar ve konu ile alakası olmayan bireysel tartışmalarla karşılaşılmıştır.

Sizlerden isteğimiz;forumlara mesaj bırakmadan önce, forum kurallarını bir kez daha gözden geçirmeniz ve kurallara aykırı olduğuna inandığınız mesajlara cevap vermeyerek,incelenmek üzere’Bu mesaj rahatsız edici’butonunu tıklamanızdır.

Barış dolu günler dileğiyle,

Saygılarımızla
Anatolianrock.com Ekibi


 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Ekim 2007 7:54 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
kaptan218

Üyelik Derecesi:
  


felsefenin insan beynini geliştirdiği kesindir.felsefeyle yoğrulan beyinlerin kapasiteye göre gelişimlerini tamamladıklarında bilimsel buluşa yönelmeleri kaçınılmazdır. nitekim kesin sonuçlara varmanın tek yolu şüphenin araç olarak kullanıldığı çalışmalardır ki bu da felsefe yöntemidir.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 26 Ocak 2007 5:38 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
kentaurus

Üyelik Derecesi:
  


genelleme yapamayız.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 26 Ocak 2007 12:38 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
majesty89

Üyelik Derecesi:
  


Hipotezler de bir felsefe ürünü değil midir?

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 26 Ocak 2007 12:05 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
tk_melancholy

Üyelik Derecesi:
  


dünün felsefesi bugünün bilimidir yani:Bilimi doğuran aslında felsefenin ta kendisidir.İnsanlar önce düşünür sorgular yargılar deneyler yapar genel gercel bir bilgiye ulasabileceğini görünce de orda devreye bilim girer bence.....

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 25 Ocak 2007 7:01 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
THeoCRaCY

Üyelik Derecesi:
  


Konu incelendi.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Mayıs 2006 10:01 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
BilgeKermit

Üyelik Derecesi:
  


Dünyanın nasıl olması gerektiği öğüdü üzerine birkaç söz daha eklersek, Felsefe sahneye her zaman çok geç çıkar. Dünyanın düşüncesi olarak ilkin edimsellik oluşum sürecini tamamladığı ve işini bitirdiği zaman kendini gösterir. Kavramın öğrettiği şey, zorunlu olarak Tarihin de gösterdiği aynı şey, İdeal olanın ilkin edimsellik olgunlaşınca Reel olanın karşısında görünmesi, ve İdealin bu aynı dünyayı tözünde ayrımsadığı, entellektüel bir alanın şeklinde kurduğudur. Felsefe girisini gri üzerine boyadığında, o zaman yaşamın bir şekli eskimiştir, ve grideki gri ile gençleştirilemez ama ancak bilinebilir; Minerva’nın Baykuşu uçuşuna ilkin alacakaranlığın çöküşüyle başlar.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 31 Ekim 2005 6:57 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
cinar_1983_

Üyelik Derecesi:
  


nıye hep sataşıyorsun kı ben sana satasmıyorum guzel guzel konusuyorum bılmem ama senın galıba dusuncelerınle ılgılı sorunun var ben demekkı felsefenın ılk konularıyla ılgılenmıyorum ılk olarak herhalde dunya olusumundan bahsedıyorsun Kuran_kerim de de embıa suresı bunu zaten acıklıyor hem senın bahsettıklerınden önce yazılmıştır kuran ı kerim ben üstelik konuları açısından maddı manevı demedım kı.. O  senın anlayısın.. ben felsefe konuları manevı olarak ınceler yanı sadece dusuncelerı beyan eder ama bılım onlar uzerınde deney yapar ve bıseyler cıkarıp acıklayıp uretmeye calısır yanı maddeseldır. bana gorede sen bısey bılmıyorsun bılıyomus gıbı davranıyor ve herseyı tartısmaya dokuyorsun duzgun konusbılırsın kımse sana karısmıyor neye ınanırsan ınan sadece dusuncelrımızı beyan edıyoruz burda sende bende ama maasallah sız pek hararetlısınız beyfendı ama tekrar soyluyorum ben bılmedıgım konuda sızın gıbı tartısmaya gırmem felsefeyı ıstersen yala yut farketmez.. o sadece olanı acıklamaya calısan ınsan celıskılerının ortak bır noktada bulustugu bır bılım dalı dın bu bılım dalları ıcerısınde degıl o tek ve tum hepsınden de buyuk cunku o var olanın olusunu bırıncı kaynaktan yıllar once acıklıyor.. ornegın Kuran ı kerım kac yıl once yazıldı ama dunyanın baslangıcının su oldugunu herkezden once yazıldıgını goruyoruz.. bız ıse bunu celıserek arıyarak anca bulduk yıne yazıldıktan kac yıl sonraaa. oku ama tek taraflı degıl karsı tarafında kaynaklarını oku :-))

(cinar_1983_ tarafından 31 Ekim 2005 3:57 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 31 Ekim 2005 3:53 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
samyureln

Üyelik Derecesi:
  


cinar_1983_ sen felsefenin nasıl ortaya çıktığını bilseydin, nasıl geliştiğini bilseydin; aşağıdaki gibi bilgisizliğini belli eden yorumlarda bulunmazdın... İlk problemini hiç inceledin mi?! ayrıca felsefenin konusu yalnızca manevi olanla ilgilendiğini hangi kaynak yazıyor?! ya da sen ne zaman böyle bir kitap çıkardın da biz görmedik?!

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 31 Ekim 2005 12:02 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 1   2  İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com