Ana Sayfa

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Güncel > diktatörlüğün ayak sesleri mi?
 <<Geri  1   2
CEVAP YAZ
doctorow

Üyelik Derecesi:
  


bu yönde bir çok siyasi belirti var. ancak bunun olabilmesi bana mantıklı gelmiyor. bunu söylerken duruma batı emperyalizminin gözünden bakıyorum.
şeriat veya gerici bir dikta yönetimi, inönüyle birlikte başlayan sağcı hareket akabinde gelen emperyalist madalları hükümet ve muhalefetler, türkiyeyi batının istediği yönde şekillendirmeyi başarmıştır. belli iktidar ve hükümetler, batının işine yarayana kadar kullanılmış, kendi çıkarlarından sapma başladığında darbeyle indirmiş/ ezmiştir.(1960 darbesi) bugün akepenin yaptığıda bundan farklı değildir. sadık adamlara nazaran daha sadık adamlar göreve getirilmiştir ve o daha sadık adamlar bugün ’alt faaliyet’ olarak kendi egemenik sistemini yerleştirme gayreti
içerisinde girmiştir. asıl çatışma, bu alt faaliyetin üstleşip batı ile yürütülen ana konularda ayrılık haline dönüştüğü zaman işler değişecektir. öyle sanıyorum ki bunun için pek beklemeyeceğiz.

7. devre 1980 emperyalist/faşist cuntası ve tekelci burjuvazi diktatörlüğü,
8.devre 1985-90 özal hastalığı ve yeni sömürü düzeni dönemi
9. devre 1991-2000 modern emperyalizm, ohal ve faizci imamın yükselişi
10. devre 2001- günümüz dönemi ise ileri emperyalizm ve faizci imam dönemi
emperyalist sistemin her eylemi önce karşı harekete gelirken şimdi direk halkı hedef alır hale gelmiştir. bu noktada anti-emperyalist odakların halkı politikleştirmesi ve halkın kendisini savunmasını sağlaması gerekmektedir. emperyalizmin 2008 bunalımıda artık krizlerin artçı şok olarak değil sarsıcı deprem niteliği taşıdığını göstermektedir. salt vatandaşın bundan en az zararla sıyrılması ve bu konuda anti- emperyalist odakların vatandaşı koruması, verilen mücadeleyi oldukça güçlendirir hale getirecektir. faizci imamın yükselmeye başladığı dönemde dikkat edilirse sol en güçsüz hareketini yaşamaktaydı. durum itibariyle dönem 1905-1908 dönemi benzeridir. şimdilerde ise dönem 1919 a gelmiştir. türkiye, faizci imamın egemenliğinde ileri emperyalizmin kucağında yaşamaya çalıştırılmaktadır.
durum bir 1919 hareketinin gerekli olduğunu göstermektedir. bu modern 1919 döneminden kurtuluş elbette türkiye işçi sınıfının etkin mücadelesiyle olacak ve anti-emperyalist odaklarında desteğiyle  ’’demokrasi’’ lakırdını iyi kullanan emperyalist destekli faizci imam diktatörlüğü bitirilecektir.

(doctorow tarafından 24 Şubat 2009 4:13 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 24 Şubat 2009 4:04 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
iRa1969

Üyelik Derecesi:
  


bu hükümet koalisyon değil ki bundan öncekilerle bir olsun...

bi özal dönemi vardı bi menderes birde bu tayyip dönemi var iktidar..
özal liberaldi ’’bırakınız geçsinler bırakınız yapsınlar’’
menderes bi nebze daha tutucu
bu tayyip tam diktatör..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 23 Şubat 2009 5:16 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
rumdede1

Üyelik Derecesi:
  


başka bir hükümet gelse yada eskıden sankı farklımıydı sayın bakan yapılan ama şimdiye kadar kimsenin ağzına alamadığı konuyu açıkça söylemiş tebrikler...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 23 Şubat 2009 4:55 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
_radiohead_

Üyelik Derecesi:
  


Adalet Bakanı Şahin yerel seçimler öncesi halkı tehdit edercesine ’’ hükümete(akpyle) uymayan ve uyuşmayan belediyeler iş yapamaz. projelerini Ankaradan geçiremez’’ dedi.
Şahin şunları söyledi: “Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor. Maalesef bu Türkiye’nin gerçeği. O nedenle halkıyla barışık, hükümetiyle barışık, devletiyle barışık mahalli yöneticiler işbaşında olursa bizim sorunlarımız daha çok çözülür.”

ntv


hükemetle uyuşmuyor olsa dahi bölge halkının siyasal tercihini ve yaşama hakkını göz önünde bulundurmayan AKP, yerel seçim öncesi yerel yönetimlerin halka sunacağı projeleri engelleme tehdinde bulunuyor.

KAMU MALI, KAMUDAN, BAZILARININ ÇIKARLARI İÇİN KAÇIRILIYOR.
bölge halkının günahı nedir?

bu diktatörlük rejimlerinde uygulanan bir anlayış değil midir?

düşünceleriniz.

(_radiohead_ tarafından 23 Şubat 2009 4:46 ÖS tarihinde degiştirildi.)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 23 Şubat 2009 4:43 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 <<Geri  1   2
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com