Ana Sayfa

 

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sanatçı ve Gruplar (Türkçe Rock) > Işığın Yansıması > Işığın Yansıması’na sorular
 <<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 İleri>>
CEVAP YAZ
MOzyuksel

Üyelik Derecesi:
  


YENEBİLMEK YALANI

ve en azından anlamaya çalışmak

GİDENİ VE GELMEKTE OLANI....

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 17 Nisan 2005 7:31 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
music_one

Üyelik Derecesi:
  


"Annelerin ninnilerinden, spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta, sokakta" insana, doğaya ve yaşama karşı bakışınız nedir?


Sevgi ve saygılar

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Nisan 2005 9:41 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
AOrhuntas

Üyelik Derecesi:
  


ışığın yansıması nın ilk sıradaki projesi  barışarock ta tekrar  yer almaktır. bu bizim için  o kadar  önemli ki  murat hoca  amerikaya  giderken  dönüş tarihini  barışarock a yetişecek  şekilde  belirledi..

sevgili  murat  engin  ile  beraber  parçaları  yeniden  elden  geçiriyoruz..bu  sefer  bizim  için  cesaret  isteyen  ışığın,  yansıması  isimli  besteyi  yeni  albüme  koyabilmek.  ışığın  yansıması  adlı  parça  grupla  ilk  biraraya  gelip  çaldığımız ilk  eser. o gün  öyle  büyülü  bir  tını  çıktı  ki  birlikte  müzik  yapmaya  karar verdik  ve  grubun  adını bu  şiirle  koyduk.  ama  aynı  tınıyı  albüme  aktaramıyoruz  diye  koymadık  bu  güne  kadar  umarım  bu  sefer   yakalayacağız....

normal  çizgimiz  yanında  bir de  peşinden  gittiğimiz  müzikler  var.  tarz  kaygısı  gütmeden  aklımızı  öylece  bırakıverdiğimiz. "rayların  izinde  "    böyle bir  çalışma.arada  böyle  sapmalar  yapmayı  düşünüyoruz.  en  son  murat  hocayla   coşkun  aral ın "" haberci  türkiye  renkleri" belgeselinin müziklerini  yapmıştık  bi  ara  grupla    bunları  ele  alıp  farklı  bir  çalışma  daha  yapmak  istiyoruz.

daha  önce  albümlere  girememiş  ışığın  yansıması  besteleri  var.  şarkıları  kenara  ayırırken  duyduğumuz  sorumluluk  yüzünden  onları  bi  albüme  koyacağız  öncelikle..

sanırım  yeni  albüm  böylece  6. yada  7. sırada  olacak diskografide.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Nisan 2005 4:46 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
kargoman22

Üyelik Derecesi:
  


Acaba ileriki yıllarda ne gibi projeleri var buradan anadolurock üyelerine bu projelerinden bahsetmeleri mümkün mü acaba ?

sevgiler
başarılar

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 16 Nisan 2005 4:23 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
BCevikus

Üyelik Derecesi:
  


Best of Işığın Yansıması gibi bir proje epey uzun bir süredir gündemde var diyebiliriz aslında. "Greatest Hits" diyemiyoruz ne yazık ki :)
Yeni kadroyla eski şarkıları, yepyeni bir biçimde ele almayı düşünüyoruz ama bu ne zaman olur bilemiyorum. Büyük ihtimalle araya başka albümler girecektir.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Nisan 2005 7:20 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
materyal

Üyelik Derecesi:
  


Ali Erenus ve Barlas Çevikuş 10 olduk 11 olduk deyince aklıma bir anı geldi...

Kemancı konserinde Ali Erenus birden bire yi seslendirmeye başlayınca sağımdaki solumdakiler "canlı cok daha iyi söylüyor adam" deyince, bende albümlerindeki ses eski solistleri Murat’a ait demiştim.

Hem Kemancı konserine Hemde jazzStop konserine katılan bir arkadaşımız JazzStop konserinde "ya birden bire’yi albümde bu kadar iyi söyleyemiyor. Albümde çok daha ince sesi" deyince arkadaşlarımızdan "biri o albümü eski solistleri seslendirmiş" demiş

Işığın Yansıması’nı eski albümleriyle tanımak mümkün değil. Bu nedenle Işığın Yansıması’nın değişen yüzünü görebilmek için konserlerine gitmeniz şart. Yeni ekibi ve Ali Erenus’u stüdyoya sokup tekrar eski albümleri kaydedebilir miyiz bilmiyorum :))

O kadar şey yazdıktan sonra aslında Best Of Işığın Yansıması şart (mıdır?)

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 15 Nisan 2005 12:51 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
limon

Üyelik Derecesi:
  


sayın ışığın yansıması..acaba ne zmn eskişehir e geleceksiniz?

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Nisan 2005 10:52 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
BCevikus

Üyelik Derecesi:
  


Ali’nin yanıtında 11 ve 12. ellerin sahibi olarak anılan Murat Engin, yeni klavyecimiz oluyor arkadaşlar. Grubu yalnızca albümlerden takip edebilenlerin, yani son birkaç konserimizi izlememiş olanların bundan haberi olmayabilir. Aslında yıllardır arayıp da bulamadığımız klavyecimize nihayet kavuştuğumuz için son derece mutlu ve gururluyuz. Her şey çok daha keyifli oldu, bunun yeni albümlere de yansıyacağına emin olabilirsiniz...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Nisan 2005 8:22 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
AliErenus

Üyelik Derecesi:
  


"devrim" derki "Ya kendi ellerinizi nerede görüyorsunuz? yaşamı hangi yanından, yamacından yakalamış onu sımsıkı tutan elleriniz?"

Çok ağır ve cevaplaması sorumluluk gerektiren bir soru. Muktedir miyiz? Tartışılır.

Bireyselliğin mutsuzluğa yönelttiği insan denizinde, el değil de, eller olmak düşünün peşindeyiz. Bir, iki, on değil (on iki olduk Murat Engin’le beraber), bir sürü el olmak. Yalnızlığına sıkışmış birinin omzunda, yarin tatlı yanağında, buğdayı biçenin orağında, geleceğe kalacak bir şeyler yazan kalemi tutan, hastaya umutla uzatılan steteskopun ucunda ya da çatlamış toprağa verilen suyu döken eller olmak istiyoruz. Ütopya mı? Evet ve Hayır.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 14 Nisan 2005 7:28 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
devrim

Üyelik Derecesi:
  


IŞIĞIN YANSIMASI SORUYOR: NERDE ELLERİN?

Onlar ışığa sevdalı beş genç insan...

Işık korkusunun yaygınlaştığı, böcekler misali ışıktan kaçanların çoğaldığı bir dünyada onlar, içlerinde biriken ışığı, söz ve müzikle buluşturup, insanlara yolluyorlar.

Onların ışığı yansıtmalarında ozanların soluğu var. Orhan Veli’nin savaşa giden sarı saçlı çocuğu için kaygılanıyorlar. Melih Cevdet Anday’ın ölümsüz dizeleriniden yola çıkarak Rosenbergler’in hüznünü müziğe taşıyorlar. İlginçtir ki tam bu dönemde Rosenberglerin suçsuzluğu ortaya çıkıyor. Lavinya yalanlar isterse , Özdemir Asaf’la birlikte yalanlar da söylüyorlar ama asıl Hasan Hüseyin’le birlikte soruyorlar bu güzel ülkenin insanlarına: Nerde Ellerin? Çünkü biliyorlar ki, sorular sormak hayatı bereketli kılar. Sorular sormak insanı, kendi içine gizlenir olmaktan kurtarır. Sorular sormak insanı gerçek yaşama döndürür. (http://www.isiginyansimasi.com/)

sordunuz, nerde ellerin?

Ya kendi ellerinizi nerede görüyorsunuz? yaşamı hangi yanından, yamacından yakalamış onu sımsıkı tutan elleriniz?

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 13 Nisan 2005 6:00 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 <<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com