Ana Sayfa

 

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sanatçı ve Gruplar (Türkçe Rock) > Whisky > yeni maxi single
 
CEVAP YAZ
Sspector

Üyelik Derecesi:
  


Whisky 13.06.2009 saat 22.00 da Kanal 24 te yeraltı programına konuk olacaktır.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 12 Haziran 2009 5:13 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
Sspector

Üyelik Derecesi:
  maxi single


Albüm öncesi ısınma turlarınıbir maxi single’la atmaya karar veren grup, bu çalışmada yeralacak 2 şarkıyı hazır hale getirmiş durumda. Maxi single kesinlikle müzik marketlerde yeralmayacak; aynı gün grubun yasal sitesi http://whisky-tr.com adresinde paylaşıma açılacaktır. Bu çalışmayı arşivlerine katıp kolleksiyonyapmak isteyecek hayranlarına ise özel tasarım bir basımla ücreti karşılığında ulaştırılacaktır.

Arkadaşlar Maxi Single nin çıkmasına günler kaldı.. bundan sonra yapılacak olan çalışmalardan da bilgi vermek gerekirse.


Whisky Best Of 1

"Whisky best of 1 " adı altında çıkarılması planlanan albümde 13 Whisky şarkısı yer alacak...

"Whisky best of 1 " albümün de duymak istediğiniz Whisky parçalarını siz belirleyeceksiniz..

"Best of Whisky 1 " albümünde duymak istediğiniz şarkıları bize mail göndererek play list i siz oluşturabilirsiniz (mail atmak için www.whisky-tr.com ve www.yakbizi.com )

Ayrıca Rock Station daki Whisky konser kayıtları da yakında DVD olarak rock severlerle paylaşılacak...

whisky offical site : www.whisky-tr.com ( Yenilendi ve Forum Kuruldu )
whisky fan site     : www.yakbizi.com ( Yenilendi , yeni moderatörler alımları var )

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 25 Nisan 2009 2:17 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
sinan_doyan

Üyelik Derecesi:
  


Ülkemizde rock müzik denince akla gelen birkaç gruptan biri olan Whisky, 10 yıllık bir suskunluktan sonra bir maxi single çalışmaylageri dönüyor. Aslında geri dönüş sinyalleri 2 sene önce Rock Station Festivalinde atılmış ve festivalin headliner’ı olarak Ankara Saklıkent’te sahne almışlardı. Geçen bu süre zarfında kadrosunu oturtup bir başka dönüş konserini Shaft’ta veren grup aynı zamanda yeni bir albümün tohumlarını da yeşertmeye başlamışlardı. Albüm öncesi ısınma turlarını bir maxi single’la atmaya karar veren grup, bu çalışmada yeralacak 2 şarkıyı hazır hale getirmiş durumda. Maxi single kesinlikle müzik marketlerde yeralmayacak; aynı gün grubun yasal sitesi http://whisky-tr.com adresinde ücretsiz paylaşıma açılacaktır. Bu çalışmayı arşivlerine katıp kolleksiyon yapmak isteyecek hayranlarına ise özel tasarım bir basımla ücreti karşılığında ulaştırılacaktır. Muhtemelen bayram sonrası çıkacak bu çalışmanın görsel malzemesi için bir yarışma tertiplendi. Maxi single’ın kapak çalışması, grubun hayranlarından gelecek tasarımlar arasından seçilecek. Üstelik tasarım sahibi kişi, grup üyeleri tarafından imzalanmış kolleksiyon değeri yüksek bir elektorgitarın da sahibi olacak. Tasarımlar önümüzdeki 2 hafta içinde cokuslus@hotmail.com adresine gönderilebilir.

Whisky, 80’lerin başlarında Kamil Özaydın ve Serdar Çokuslu tarafından kuruldu. 80’lerin zor ama bir o kadar cafcaflı dönemlerinde verdikleri konserlerle sağlam bir zemin oluşturdu. 1986 yılında ilk albümleri “Babaanne”yi çıkardı. Dönemin müzik piyasasına bakıldığında oldukca radikal bir albüm olan bu çalışma grubun popülerliğini perçinlese de 90’ların başına kadar mola vermelerine engel olamaz. Yepyeni kadrosuyla albüm kayıtları sırasında grubun vazgeçilmezi Kamil Özaydın vefat eder. 1994 yılında “Ateşsuyu” albümü Kamil Özaydın’a ithaf edilerek piyasaya çıkar. 1996 yılında “Güneşin Tahtı”, 1998 yılında ise “Dünyanın Kapısı” albümlerini çıkaran grup 2000 yılında Ankarada verdikleri bir konserle birlikteliklerini sonlandırır. 2006 yılında ise gelenekselleşen Rock Station Festivalinde sahne almak için yeni bir kadroyla toparlanan grup dönüş müjdesini de vermiş olur. Whisky’nin şu an ki kadrosu Gitar ve vokalde grubun kurucu üyesi Serdar Çokuslu, gitarda grubun eski kadrosundan Taner Keleş, davulda bir başka eski dost Aydın Şeref, klavyede Kurtalan Ekspres ve Egoist’ten tanıdığımız Eser Taşkıran ve bas gitarda ise Ankara konserinde gruba dahil olan Volkan Konya’dan oluşmakta.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Eylül 2008 12:12 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
 
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com