Ana Sayfa

 

Anatolianrock.com Forum

Forum Ana Sayfa > Sanatçı ve Gruplar (Türkçe Rock) > Barış Manço > Barış Manço nun canlı yayında verdiği ders
  1 - 2 İleri>>
CEVAP YAZ
ozorock

Üyelik Derecesi:
  


Böyle bir şey yok !

Ufak bir kayıt bile yok bunun hakkında. Bu tamamen bir uydurmaca.

Savaş Manço’nun yazılarını takip edin. Böyle bir hadisenin yaşanmadığını söylüyor kendisi.

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 28 Eylül 2009 9:41 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
keDimi_km__7

Üyelik Derecesi:
  


ne güzel söylemiş..helal olsun valla..
huzur içinde yatsın..

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 5 Haziran 2007 12:58 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
rockson

Üyelik Derecesi:
  


Allah Allah Ural Manço diye bir yeğen mi varmış kimin çocuğu oluyor, ilginç vallahi kaynak hangi ajanslar arkadaşım, gazetelerde çıktı mı bu haber? Neyse zaten önemli olan Ural Manço her kimse yada o değil Barış Manço’dur ve Barış Manço gerçek bir milliyetçidir gerisi boş.  

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 11 Ocak 2007 12:13 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
agus

Üyelik Derecesi:
  


Mesaj: #1barış manço nun yeğenini kınıyorum  Gönderilme Zamanı: Bugün 03:44 AM
--------------------------------------------------------------------------------

http://www.collective-oi.org/TR/Haberler...00111.html


Ural Manço: 1915’de Ermenilere soykırım yapıldı

Brüksel (28/12/06) Belçika’nın Namur şehrinde bulunan Saint - Louis Üniversitesi öğretim görevlisi ve Barış Manço’nun yeğeni Ural Manço Brüksel Özgür Üniversitesi ULB’de katıldığı konferansta “1915’teki Ermeni soykırımının varlığı kaçınılmaz bir gerçektir. Bundan hiçbir şüphem yoktur” dedi.

Marcel Liebman Enstitüsü bünyesinde çıkan Politika Dergisi’yle, Belçika Gazeteciler Cemiyeti tarafından ULB’de düzenlenen “Soykırım inkârcılığı cezalandırılmalı mı” konulu panele ULB’de Uluslararası Hukuk alanında öğretim görevlisi Olivier Corten, Filozof Edouard Delruelle, Tarihçi Pieter Lagrou ve Belçika’da ‘soykırım inkârcılığını cezalandıran yasayı’ tasarlayan parlamenterler arasında bulunan Reform Hareketi (MR) Senatörü François Roelants du Vivier yanı sıra Galatasaray Üniversitesi’nden öğretim görevlisi Ahmet İnsel de konuşmacı olarak katıldı.

Panelde ilk sözü alan ve yaklaşık 1 yıl önce Türkiye’de benzeri bir konferansta Ermeni soykırımıyla ilgili düşüncelerini aktaran Ahmet İnsel, “Türkiye’yi tarihiyle yüzleştirerek soykırım yükünden kurtarmak gerektiğini fakat bunun yasalarla mümkün olamayacağını savundu. Soykırım tanımının hukuki olarak yapılmasının zorluklarına dikkat çeken İnsel, “asıl sorun, tehcir ve katliam olaylarının inkârı değil, bu konuları kullanarak insan onuruna dokunmaktır. Türkiye’de bu davranışları ve (bu Ermenileri iyi ki de öldürmüşüz) şeklindeki söylemleri cezalandıracak ırkçılıkla mücadele yasaları zaten mevcut. Ama olayların soykırım olup olmadığını sorgulamayı dahi cezalandırmak, bence tehlikelidir” dedi.

Uluslararası Hukuk uzmanı Olivier Corten ise, inkârcılık kelimesinin bile bir doğruyu herkese dayatmak anlamına geldiğini savundu. Hukukun gerçekleri belirleme ve dayatma aracı olmaması gerektiğini söyleyen Corten, “uluslararası alanda herkesin birleştiği bir soykırım tanımı yok. Ama soykırım tanımı sorun yaratıyor” dedi. Corten ve tarihçi Pieter Lagrou, soykırımı inkâr eden insanların lafları için değil, kötü niyetli olduğu takdirde bundan dolayı cezalandırılmaları gerektiğini savundu. Corten ve Pieter Lagrou,  ceza yasalarının sosyal barışa katkı sağlamadığını, tam tersine gerginlik ve içe kapanma yarattığını ifade etti. Lagrou ayrıca soykırım sorununun sadece Türkiye’nin sorumluluğu olmadığını ve Osmanlı dönemindeki Fransız ve İngiliz devletlerinin kışkırtmaları, Arap milliyetçiliği gibi konuların dışında ele alınmasının doğru olmadığını söyledi.

Cezalandırma konusunda fikrinin değişmediğini belirten MR’li Senatör Roelants du Vivier ise, “ben olaya tarihçi olarak değil, siyasetçi olarak bakıyorum. Ama inkârcılık sosyal barışı ve ortak yaşamı tehdit ederse, benim siyasetçi sorumluluğum bunu cezalandırmaktır. Hiçbir şekilde yasalar tarihi araştırmaları engellemez” derken panelde söz alan Filozof Edouard Delruelle’de inkârcılığı cezalandırmanın gerekli olduğunu savundu. “Sorun soykırım tanımı değil. Sorun, var olan katliamları basitleştirip o kurbanların torunlarının onurunu incitmektir” diyen Delruelle, sözlerini, “herkes Ahmet İnsel gibi olsa yasalara gerek kalmaz. Fakat ne yazık ki öyle değil ve milliyetçi Türkler de mevcut” diyerek tamamladı.

Panelin son bölümünde söz alan ve Namur şehrinde bulunan Saint-Louis Üniversitesinde öğretim görevlisi Ural Manço, “Türk olarak tarihi gerçekler bana sorun teşkil etmiyor. Soykırım da olmuştur. Fakat bu konunun siyasi malzeme olarak kullanılmasına katılmıyorum. Bu kadar tartışma ve yasa, milliyetçilikleri körüklüyor. Sorun soykırım sorunu değil. Sorun, Türkiye kamuoyunun Kemalizm’den çıkışıdır. Türkiye, artık Kemalizm’den arındırılmalıdır. Ancak, bu şart doldurulduktan sonra orta sınıf Türk insanı tarihine sahip çıkarak hafızasını yazma görevini yerine getirebilecektir. Değilse, benim Ermeni soykırımını resmen tanımış olmam bile hiçbir şeyi değiştirmez. Bugünkü durum aynen devam eder gider” dedi.

Kızıl Elmacı ittifaktan Manço’ya kınama

Belçika’nın çeşitli şehirlerinde bulunan Atatürkçü Düşünce Dernekleri başta olmak üzere Türk İslam Federasyonu, Türk Dernekler Birliği, Belçika Dernekler Birliği, Belçika Türk Platformu ve Eyad Türk Evi gibi çeşitli dernekler ve platformlar bir biri ardına yaptıkları açıklamalarla Barış Manço’nun yeğeni Ural Manço’ya kin kustular. Kızıl Elmacı ittifak bir yandan Manço’nun başta Kemalizm olmak üzere Türkiye’yi uluslar arası alanda küçük düşürdüğünü iddia ederken açılamalarında Ermeni soykırımının olmadığını ispatlamaya çalıştılar.

Belçika’da internet üzerinden Türkçe yayın yapan bir siteye demeç veren Ural Manço ise sözlerinin arkasında olduğunu belirtirken kısaca “Türkiye’nin ‘önümüze Kemalizm diye sunulan politikayı’ terk etmesi gerekiyor. Kişiyi ve yaptıklarını eleştirmiyorum. Sadece devlet politikasından bahsediyorum” dedi.

Kaynak: Ajanslar


--------------------------------------------------------------------------------

Sayfayı yazdır. Ezilen Göçmenler Kolektifi Belçika

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 10 Ocak 2007 11:13 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
agus

Üyelik Derecesi:
  


öyle bir olay yok

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 10 Ocak 2007 11:11 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
rockson

Üyelik Derecesi:
  


Böyle bir olayın yaşanmadığı kesinleşti. Buyurun okuyun. Lütfen bu ileti artık FW edilmesin.
http://anadolupop.fisek.com.tr/barismanco/kustah.html

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 7 Ocak 2007 5:10 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
rare

Üyelik Derecesi:
  


Olayın ne kadar gerçek olduğunu bilemem ama şöyle bir şey var Ek$i Sözlük’te:

"1970 yılından itibaren euro’ya geçene kadar fransızların paralarında kullandığı kişileri şöyle bir hatırlamamıza vesile olmuş hadisedir. (kaynak: http://www.banknotes.com/fr.htm)

----------------------------------
10 frank
1971 voltaire (yazar)
1975 hector berlioz (müzisyen)

----------------------------------
20 frank
1997 claude debussy (müzisyen)

----------------------------------
50 frank
1976 jean racine (yazar)
1977 m. quentin de la tour (ressam)
1992 antoine de saint exupery (yazar)

----------------------------------
100 frank
1976 pierre corneille (yazar)
1994 eugene delacroix (ressam)
1998 paul cezanne (ressam)

----------------------------------
200 frank
1981 montesquieu (düşünür)
1990 montesquieu (düşünür)
1997 gustave eiffel (mimar)

----------------------------------
500 frank
1973 blaise pascal (bilim adamı)
1987 blaise pascal (bilim adamı)
1994 pierre curie ve marie curie (bilim adamı & kadını)
(kitkat, 29.07.2005 12:07 ~ 07.08.2005 10:01)"

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 9 Ağustos 2005 7:55 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
allbyrock

Üyelik Derecesi:
  


acaba aynı durumda başka bir sanatçmız olsaydı ne olurdu acaba.neler gevelerdi o fransız spikere???

çok merak ediyorum...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 30 Haziran 2005 10:24 ÖÖ Bu mesaj rahatsız edici
ALONE_DARK_

Üyelik Derecesi:
  


abii valla bunu bilmiyordum mekanı cennet olsun barış abimizin nede güzel madara etmiş adamı

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2005 5:12 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
runaway_2023

Üyelik Derecesi:
  


abi bu adam BARIŞ MANÇO zeka onda, karizma onda şarkılar onda müzik onda düzenlemeler onda grup kavramıda onuçok seviyorum... ALLAH CEM KARACAYLA BARIŞ ABİYE sonsuz RAHMET eylesin...

 

Mesajın Yazıldığı Tarih: 19 Haziran 2005 3:43 ÖS Bu mesaj rahatsız edici
CEVAP YAZ
  1 - 2 İleri>>
 

Forum | Aktif Üyeler | Sohbet | Mesaj Merkezi | Müzik Dinle | Müzik Listelerim | Video İzle

Yerli Gruplar | Yabancı Gruplar | Amatör Gruplar | Demolar

Biyografiler | Diskografiler | Sanatçı Fotoğrafları | Şarkı Sözleri | Akorlar ve Tablar | Basın Bilgileri

Üyelik | Ayarlar | Üye Ara | İletişim | ReklamSite içerisindeki materyallerin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.
Copyright © 2007 Anatolianrock.com